• 2019-02-14

Stanisław Soyka powraca z nową płytą

Stanisław Soyka powraca z pierwszym od piętnastu lat autorskim albumem, zatytułowanym „Muzyka i słowa Stanisław Soyka”. Sam artysta muzycznie określa nowy Album jako „Folk z przymrużeniem oka” ale – jak dodaje: Można na nim usłyszeć późne lata 70-te, rythm & blues`a, wpływy reggae, a także po prostu – ballady.

Stanisław Soyka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Stanisław Soyka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Album dzisiejszego Soyki jest prostolinijny, prawdziwy i szczery, to muzyczne wyznanie bez podrasowania. Jest tu polonez, jest i tango, w którym odbywa się cała amplituda uczuć – miłość, zazdrość, ciepło, zimno, gorąco. Jest pieśń o miłości do Warszawy i o tym jaka do niej prowadziła droga („Lubię wracać do Warszawy”), a także kompozycja szczególna: jak niewysłany list dojrzałego sześćdziesięcioletniego „chłopaka” do swych Rodziców: „Mamulu, Tatulu”. „Przyszedł czas na zmiany” to opowieść o miejscu, gdy własne dzieci dorastają i nabierają rozpędu; to tekst o nauce jak żyć  – troszkę inaczej, choć nie mniej „jędrnie”. Warto poczuć też, jak dobrze czasem się zatrzymać, usiąść na ławeczce („Ławeczka”) stać się intensywnym obserwatorem ludzkości w jej indywidualnych przejawach. I… nie bać się ciszy („Ciszy nie unikaj”) bo: „To co słychać w ciszy, w hałasie zanika”.

„Chciałem pokazać piękno świata – świata przedstawionego tak po prostu, przez dzisiejszego mnie. Zależało mi na tym, by ta muzyka mogła przytulać, dawać przestrzeń i oddech. A także  – by te piosenki były dostępne dla każdego kto lubi śpiewać. A w tych tekstach, mam wrażenie, że jest normalnie; tam jestem dzisiejszy ja i – gdy będziecie Państwo jej słuchać  – będzie mi miło móc tam Państwa spotkać. I – być może – usiąść wspólnie na muzycznej ‘Ławeczce’.” – Stanisław Soyka

Koncert utworów z płyty „Muzyka i słowa Stanisław Soyka” – pierwszego od 15 lat w pełni autorskiego albumu artysty odbędzie się 3 marca na Scenie Nowohuckiego Centrum Kultury.

 

_______________

Stanisław Soyka – koncert
Scena NCK 

3 marca (niedziela), g. 18.00

Nowohuckie Centrum Kultury
Al. Jana Pawła II
232, 31-913 Kraków

 

Dodaj komentarz