• 2019-02-14

Koncert Bel Suono w ICE Kraków

„Wiosna” Vivaldiego, „Bolero” Ravela, ale także „Bohemian Rhapsody” Queen, słynne „Despacito” i taneczne „Te Quiero” – tak różnorodne utwory mogą zabrzmieć na jednym koncercie.  W mistrzowskiej aranżacji na trzy fortepiany po raz pierwszy zaprezentują je polskiej publiczności rosyjscy pianiści z zespołu Bel Suono wraz  z muzykami sesyjnymi. Tę prawdziwą mieszankę wybuchową publiczność usłyszy już w najbliższy piątek, 15 lutego w ICE Kraków.

Zespół Bel Suono (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zespół Bel Suono (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na swój premierowy w Polsce koncert pianiści przyjadą prosto z Rygi na Łotwie, gdzie dwa dni wcześniej dadzą swój pierwszy w tym roku koncert na trasie pod nazwą Bel Suono – 3 Piano Geniuses From Russia „TAKE 6” Tour 2019 With Band. Dwa dni po występie w ICE Kraków artyści pojadą do Tallina w Estonii. W marcu i kwietniu ruszą na podbój Rosji.

Czego można się spodziewać po pierwszym krakowskim koncercie Bel Suono? Pianiści mają na swoim koncie wydane cztery płyty, głównie z klasyką. Jest ona jednak dość zróżnicowana: znaleźć można tu wielkie muzyczne formy, takie jak „Toccata i fuga d-moll” Jana Sebastiana Bacha, „V symfonia” Ludwiga van Beethovena czy koncerty z cyklu „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego. Wiele tu jednak także lżejszych niezwykle popularnych najsłynniejszych utworów przełomu wieków: „Tańce węgierskie” Brahmsa, „Walce” Straussa,  „Lot trzmiela” Rimskiego-Korsakowa, „Taniec z szablami” Chaczaturiana, „AriaTorreadora”, czyli najsłynniejszy fragment z opery „Carmen” Bizeta oraz „Bolero” Ravela. Są też i nowsze utwory: zmysłowe „Libertango” Piazzoli, jazzujące „Safari” Milne i fragment ścieżki dźwiękowej do filmu „Wall Street” . Te wszystkie nagrania  zaaranżowane zostały w oryginalnej formie z udziałem muzyków sesyjnych – gitary basowej, perkusji i klawiszy, ale też nierzadko z towarzyszeniem orkiestry. I z pewnością jakąś część z nich usłyszymy w Krakowie na koncercie. Jaką? Dla słuchaczy będzie to niespodzianką!

Zespół Bel Suono (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zespół Bel Suono (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rosyjscy pianiści najchętniej obracają się w kręgu muzyki klasycznej, nieobcy jest im też jazz oraz muzyka filmowa. Z równą pieczołowitością aranżują utwory współczesne – popowo-rockowe hity. I właśnie te wykonania wzbudzają największy zachwyt publiczności oklaskującej ich w całej Rosji i coraz częściej także poza nią. Są to m. in. przeboje Queen, Eltona Johna, Maroon 5, a ostatnio także „Despacito” czy sławny temat z filmu „Gra o tron”. Mają na swoim koncie nawet wielki hit światowych dyskotek „Te Quiero” DJ Magic Finger! Prawdopodobnie utwory tej generacji pojawią się na piątej, zapowiadanej na marzec płyty Bel Suono. Na pewno kilka z nich wybrzmi także w piątek.

_______________

Koncert Bel Suono

Centrum Kongresowe ICE Kraków
Marii Konopnickiej 17
, 30-302 Kraków

15 lutego 2019 r. , godz. 20:30

Dodaj komentarz