Trwa nabór prac do piątej edycji konkursu „Piotrkowskie Biennale Sztuki”

Piotrkowskie Biennale Sztuki jest otwartym konkursem ogólnopolskim dla artystów sztuk wizualnych. Celem konkursu jest przegląd i prezentacja aktualnych tendencji w sztuce polskiej poprzez konfrontację artystów reprezentujących różnorodne stylistyki i postawy twórcze. Otwarta na różne media formuła uczestnictwa ograniczona jest jedynie wiodącym tematem. W konkursie, obok artystów dyplomowanych, mogą wziąć udział także artyści nieposiadający dyplomu uczelni artystycznej, ale aktywni twórczo z udokumentowanym dorobkiem.

v

Plakat Piotrkowskiego Biennale Sztuki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Każda edycja Biennale to pretekst do prezentacji różnorodnych postaw twórczych, będących odpowiedzią i sposobem interpretacji jednego tematu za pomocą odmiennych form.  Ukierunkowanie biennale na autentyczne problemy filozoficzne to także cecha wyróżniająca ten konkurs.

Artyści pokazujący swoje prace w 2017 roku w Piotrkowie Trybunalskim dali wyraz różnie interpretowanej idei zogniskowanej wokół problemu Nowy człowiek? Stare prawdy czy nowe mity? Tym razem inspiracją dla konkursu pt. Co, w jaki sposób i dlaczego ofiarować światu? W hołdzie Andriejowi Tarkowskiemu będzie przesłanie zawarte w twórczości filmowej rosyjskiego reżysera Andrieja Tarkowskiego (zm. 1986), a szczególnie w jego ostatnim filmie pod tytułem Ofiarowanie (tytuł oryginalny Offret/Sacrificatio z 1986 roku).

Do udziału w konkursie zaproszeni są wszyscy czynni twórcy. Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 prace.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 28 lutego 2019 r.

_______________

Ośrodek Działań Artystycznych
ul. Dąbrowskiego 5
97-300 Piotrków Trybunalski

Szczegółowe informacje o konkursie: http://odaart.pl/?post_type=wydarzenie&p=3456

Dodaj komentarz