Otwarty nabór prac na Light.Move.Festival. 2019

Ruszył otwarty nabór prac artystycznych do międzynarodowego Festiwalu Światła Light.Move.Festival. Projekty można zgłaszać w 3 kategoriach: mapping 2D/3D lub animacja, instalacja przestrzenna oraz widowisko/performance. Zgłoszenia należy dostarczyć do 15 marca.

,,Przestrzeń”/,,Space” to temat przewodni LIGHT.MOVE.FESTIVAL. 2019.

IX edycja LMF kieruje rozważania w stronę przestrzeni. Działania artystyczne mają stanowić twórcze przekształcenia przestrzeni, kreatywnie i w sposób nieograniczony interpretować temat. Fundacja ,,Lux Pro Monumentis” chce zwrócić uwagę na fakt, jak mocno oddziałują na nas elementy otoczenia, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. Jak ważna jest przestrzeń, która nas otacza i jaki mamy na nią wpływ?

Światło, jako artystyczny środek wyrazu – z coraz większą mocą scala sztukę z otoczeniem. Światło przyciąga, stymuluje, kształtuje, a czasem wręcz buduje przesztrzeń. Korzystając z medium światła, zmieniamy otaczającą rzeczywistość malując ją według własnych wizji – tak właśnie ma być na LMF w 2019 roku. – mówi Beata Konieczniak, Kreator Light.Move.Festival.

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival.2019. odbędzie się w dniach 27 – 29 września w godzinach od 19.00 do 24.00.

Light.Move.Festival. od 2011 dostarcza mieszkańcom Łodzi oraz odwiedzającym z całej Polski i zagranicy niezapomnianych wrażeń. Połączenie obrazu, dźwięku i ruchu sprawia, że Łódź przemienia się w ultranowoczesne miejsce na mapie nie tylko Polski, ale i Europy.

_______________


LIGHT.MOVE.FESTIVAL. 2019
PRZESTRZEŃ/ SPACE

lmf.com.pl

Dodaj komentarz