Alicja Domańska – Malarstwo

Wystawa Alicji Domańskiej to odsłona najnowszego cyklu Angel Talisman Series, gdzie abstrakcyjna materia płótna wypływa z przekonania artystki o tym, że wszystko, co nas otacza, jest energią.

Alicja Domańska, PHYSIOLOGY (źródło: materiały prasowe organizatora)

Alicja Domańska, PHYSIOLOGY (źródło: materiały prasowe organizatora)

Obrazy pełnią rolę nie tyle dekoracyjną, co stanowią estetyczne amulety, które działają na nas na podobieństwo mantry. Stanowią portal, w którym spotykają się materia i duchowość, otwierając drzwi prowadzące w głąb podświadomości. Zapraszają do odbycia intelektualnej podróży, której istotą będzie poszerzanie granic własnej imaginacji.Na wystawie zobaczyć będzie można także kilka prac z poprzedniej serii Insomnia Noir.

 

Alicja Domańska
Malarstwo dla Alicji Domańskiej jest jej pasją absolutną. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, ma za sobą wystawy m.in. w Warszawie, Sopocie, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, a także w Paryżu, Londynie, Berlinie, Grodnie i Sztokholmie. Jest laureatką nagrody Sopocka Muza w Dziedzinie Kultury i Sztuki; współpracuje z teatrem, projektantami mody, muzykami, architektami. Jej obrazy posiada w swojej kolekcji Wojciech Fibak i wielu innych kolekcjonerów.

Uważa, że sztuka wymaga odpowiedniej ekspozycji oraz tła, a obrazy stanowią zawsze integralną część całego projektu. Inspiracje czerpie z rzeczywistości, przetwarza na swoich płótnach sytuacje, miejsca, ludzi, sny, nadając im zupełnie nową, oniryczną jakość. Malarstwo pełni dla niej funkcję metafory przejścia, symbolu, umożliwiającego wniknięcie w nierozpoznany porządek i poddanie się panującym w nim regułom, gdzie główną rolę odgrywa zawsze energia – układ neurologiczny człowieka, sztuka jest oczyszczaniem pola świadomości.

Artystka nie boi się eksperymentować z materią płótna, to malarstwo bardzo sensualne i ekspresyjne, jej obrazy to indywidualne talizmany emocji i dobrej energii, wystawiane są w galeriach i znajdują się we wnętrzach prywatnych oraz publicznych na całym świecie.

 

_______________

Alicja Domańska – Malarstwo

Budynek Senator
ul. Bielańska 12
Warszawa

Wernisaż: 1 marca 2019 r., godz. 19:00
Wystawa: 1 – 15 marca 2019 r.

Dodaj komentarz