Nabór filmów pełnometrażowych na 9.Transatlantyk Festival

Można już zgłaszać filmy na 9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Transatlantyk, który odbędzie się w dniach 12 – 19 lipca 2019 w Łodzi. Organizatorzy czekają na zgłoszenia filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, zrealizowanych w 2018 lub 2019 roku, o długości powyżej 60 minut. Termin zgłoszeń mija 25 marca 2019 roku.

Transatlantyk Festival każdego roku prezentuje kino z całego świata, zarówno głośne premiery z najważniejszych międzynarodowych festiwali, jak i ciekawe odkrycia. Program festiwalu otwarty jest na wszystkie gatunki filmowe oraz kino różnego rodzajuJednym z głównych założeń Transatlantyku jest pokazywanie nowych trendów i zmian w stylistyce kina. Filmy prezentowane w sekcji Nowe Kino, które będą miały podczas Transatlantyk Festival swoją polską premierę, powalczą o ​Transatlantyk Distribution Award ​w wysokości 40 000 PLN. Zwycięski film zostanie wyłoniony w głosowaniu publiczności, a nagroda trafi do polskiego dystrybutora, który wprowadzi zwycięski film na ekrany kin.

Nagroda ​Transatlantyk Distribution Award ma na celu wspieranie dystrybucji filmów i realizuje motto Transatlantyk Festival: “Aby inspirować, edukować i łączyć”. Chcemy uczestniczyć w rozpowszechnianiu wybitnego kina współczesnego wśród polskich widzów oraz wspierać polskich dystrybutorów w prezentowaniu najlepszych premier ostatnich lat, tym samym zwiększając świadomość i wrażliwość filmową kinowej publiczności.
Transatlantyk Festival w Łodzi to artystyczna platforma, która poprzez muzykę i film buduje silniejsze związki między społeczeństwem, sztuką i środowiskiem, inspiruje dyskusje na aktualne tematy społeczne. Co roku na festiwalu prezentowanych jest kilkadziesiąt premier prosto z najważniejszych światowych festiwali: Cannes, Wenecji czy Berlina. Na Transatlantyku co roku przyznawana jest także prestiżowa nagroda FIPRESCI Platinum Award. W programie festiwalu, niezmiennie od lat, znajdują się również seanse Kina Kulinarnego – wyjątkowego programu organizowanego we współpracy z Berlinale, a także plenerowego Kina Łóżkowego – jednego z 10 najwspanialszych kin świata, według amerykańskiego serwisu BuzzFeed. Co roku festiwal odwiedzają też wybitni goście, w ubiegłych latach byli to, m.in.: Yoko Ono, Edward Norton, Sally Potter, Lucrecia Martel, Annette Insdorf, Joanna Kulig, Maria Sadowska, Andrzej Barański, Joanna Kos-Krauze.
Twórcą i Dyrektorem festiwalu jest kompozytor, laureat Oscara® – Jan A.P. Kaczmarek. Dyrektor Programową Transatlantyk Festival jest Joanna Łapińska.
_______________
Nabór filmów do
9. edycji Transatlantyk Festival
Termin zgłoszeń: do 25 marca 2019 r.
Formularz zgłoszeń: dostępny na transatlantyk.org

Dodaj komentarz