Czy każdy bank udzieli mi kredytu gotówkowego?

W listopadzie 2018 roku banki udzieliły o 6,1% więcej kredytów konsumpcyjnych w porównaniu z tym samym miesiącem poprzedniego roku. Polacy nie rezygnują z kredytów gotówkowych, co potwierdza także wzrost zapytań składanych za pośrednictwem serwisu pod adresem https://finanse.rankomat.pl/. Tak dobry wynik wcale nie oznacza, że banki złagodniały w stosunku do potencjalnych kredytobiorców. Nadal nie wszyscy mają szansę na uzyskanie wsparcia finansowego.

Czy każdy bank udzieli mi kredytu gotówkowego?

Czy każdy bank udzieli mi kredytu gotówkowego? (źródło: materiały reklamodawcy)

Kredyt gotówkowy – jakie kryteria należy spełniać?

Banki chcą mieć pewność, że kredytobiorca jest w stanie spłacić terminowo zaciągnięte zobowiązanie. Dlatego dość wnikliwie analizują nie tylko sytuację materialną, ale również wiele innych aspektów wpływających na ryzyko kredytowe.

Zastanawiasz się, czy każdy bank udzieli Ci wsparcia finansowego? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wiele zależy od oszacowanego ryzyka kredytowego. Jednak masz sporą szansę otrzymać kredyt gotówkowy, jeśli:

  • osiągasz dochody adekwatne do wnioskowanej kwoty,
  • jesteś osobą zatrudnioną na podstawie jednej z akceptowalnych przez bank form pracy, np. umowa o pracę, umowa o dzieło, umowa zlecenie,
  • masz dobrą historię w BIK – nie spłacasz aktualnie żadnych kredytów, a poprzednie zobowiązania zostały uregulowane w terminie.

Jak poprawić swoją wiarygodność jako kredytobiorca?

Jeżeli podejrzewasz, że bank może odmówić udzielenia wsparcia finansowego, popraw swoją zdolność kredytową. Co możesz zrobić?

  • Wnioskuj o nieco niższą kwotę kredytu.
  • O ile to możliwe, zwiększ wysokość dochodów, np. poprzez ograniczenie wydatków, spłatę innych kredytów.
  • Wydłuż okres kredytowania – pozwoli to na zmniejszenie wysokości miesięcznych rat.

Pamiętaj o wyborze dobrego kredytu

Załóżmy, że masz dużą szansę na uzyskanie wsparcia finansowego. Zanim złożysz wniosek, upewnij się, iż wybrana oferta jest faktycznie korzystna. W tym celu wykorzystaj zestawienie kredytów gotówkowych na finanse.rankomat.pl. To serwis, w którym zebrano informacje o popularnych kredytach – wraz z danymi o wysokości miesięcznej raty, całkowitej kwocie zobowiązania do spłaty, RRSO i prowizji. Dzięki temu szybko sprawdzisz, w którym banku warto złożyć wniosek.

Dodaj komentarz