• 2019-01-30

Wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku

W lutym Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku zaprasza do zwiedzania dwóch wystaw poświęconych grafice warsztatowej. Włocławska publiczność będzie miała niezwykłą okazję zapoznania się z dorobkiem artystycznym nauczyciela i jego uczniów – pochodzącej z okolic Włocławka dr Anny Perłowskiej – Weiser oraz jej studentów z Uniwersytetu Marii Skłodowskiej – Curie w Lublinie.

źródło: materiały prasowe organizatora

źródło: materiały prasowe organizatora

Anna Perłowska-Weiser tworzy w tradycyjnych technikach akwaforty i akwatinty, a także nowo powstałych – holografii i autorskim pleksorycie. Na wystawie będzie można zobaczyć prace inspirowane podróżą do Izraela oraz „Rękopisem Jerozolimskim” Stanisława Jerzego Leca. Grafiki Anny Perłowskiej – Weiser przeniosą widza do krainy wyobraźni, wypełnionej powidokami i wewnętrznymi pejzażami artystki. Wędrując poprzez ten niezwykły świat między innymi przemierzymy pustynię i spotkamy jej mieszkańców.

Prace studentów UMCS są inspirowane ich akademickim miastem i w zamyśle mają zachęcić do odwiedzenia Lublina, miasta poety Józefa Czechowicza. Należy jednak spodziewać się widoków subiektywnych, przenikniętych przez filtr ich artystycznej wyobraźni. Na wystawie znajdą się nie tylko tradycyjne prace na papierze, ale także przestrzenne formy eksperymentalne, jak lalki dekorowane nadrukami.

Obie wystawy łączą co najmniej dwa wspólne mianowniki. Są nimi poezja i podróże, dokonane i mające dopiero się odbyć.

Wystawy będzie można zwiedzać od 8 lutego do 3 marca 2019 r.

_______________

Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku
Sala Główna
ul. Miedziana 2/4

Dodaj komentarz