„Come Closer”, Margot Sokołowska & Emmanuel Penouty

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na wystawę Come Closer – Margot Sokołowska & Emmanuel Penouty, która zostanie otwarta 24 stycznia 2019 r. o godz 18:00 w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce .

„COME CLOSER”, Margot Sokołowska & Emmanuel Penouty

„COME CLOSER”, Margot Sokołowska & Emmanuel Penouty

 

Czy ogniki, które zobaczymy nocą wskażą nam  drogę? Czy flagi które załopoczą na usteckiej plaży są znakami rozpoznawczymi jakiś konkretnych państw? Zazwyczaj odpowiedzi na tego typu pytania udzielają baśnie. Margot Sokołowska i Emmanuel Penouty także podejmą się  próby udzielenia odpowiedzi.

Margot (do stworzenia cyklu obrazów pisanych) poszuka inspiracji na jeziorem Seekenmoor. Emmanuel będzie łapał wiatr nad brzegiem morza, aby wprawić w ruch uszyte przez siebie flagi. Każde z nich pracuje oddzielnie, ale wraz z upływam czasu ich prace zaczną przybliżać się do siebie i  komunikować. Rezultatem tego dialogu jest wystawa nosząca tytuł “Come Closer”. Połączenie myślenia o intymności, ciałach i celowego zagubienia się w pejzażu.

Margot Sokołowska – mieszka i pracuje w Bordeaux we Francji (od 2006 roku). Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im Władyslawa Strzeminskiego w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa Profesora Juliusza Narzynskiego i Pracowni Fotografii Prof. I. Pierzgalskiego. Zajmuje się malarstwem, instalacją i performancem. Uczestniczka rezydencji artystycznych we Francji i w Niemczech. Od 2013 roku moje malarstwo stało się figuratywne. Zmiana ta przyczyniła się do przedstawiania osobistych przemyśleń egzystencjalnych.

Emmanuel Penouty pochodzi z Angouleme ale od czasu ukończenia École de Beaux-Arts w Bordeaux (1999) mieszka i tworzy w tym mieście Ukończył jednocześnie szkołę krawiectwa w Limoges. Jego częstym zajęciem jest tworzenie własnych obiektów oraz nadawanie nowych sensów obiektom już istniejącym dzięki czemu „daje im prawo do wypowiedzi” Od pięciu lat tworzywem do jego kreacji stały się puzzle.

Wystawa potrwa do 29.01.2019.

________________________________________

„COME CLOSER”

Margot Sokołowska & Emmanuel Penouty
w ramach rezydencji artystycznej

24 stycznia 2019 – 29 stycznia 2019

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce
ul. Zaruskiego 1a (Mała Galeria)

Dodaj komentarz