Gdzie oddać używane książki?

Wiele osób, które regularnie czytają książki ma swoim domu pokaźną bibliotekę. Niestety nadchodzi sytuacja, w której trzeba przeprowadzić porządki i pozbyć się części publikacji, ponieważ chcemy je zastąpić nowymi. Najchętniej każdy właściciel swojej biblioteki nigdy by się z nią nie rozstawał, ale kiedy brakuje już miejsca na nowe publikacje, to warto zrobić porządki i oddać używane książki.

Gdzie oddać używane książki?

Źródło: materiały reklamodawcy

Co możemy zrobić z używanymi książkami?

Najpopularniejszym sposobem na pozbycie się używanych książek jest po prostu ich odsprzedaż. Najłatwiej jest wejść na stronę https://skupszop.pl/, gdzie skupowane są wszystkie książki, które zostały wydane po 2005 roku. Możemy tutaj sprzedać wszystkie książki oprócz podręczników szkolnych oraz podręczników akademickich.

Wystarczy tylko wprowadzić kod ISBN w specjalną wyszukiwarkę na stronie internetowej, aby wiedzieć, iż dana publikacja może zostać sprzedana w tym serwisie. Jeśli książka będzie znajdować się w wyszukiwarce, to będzie to oznaczać, iż możemy ją sprzedać. Powinniśmy w ten sposób wprowadzić wszystkie książki, których już nie potrzebujemy, a chcemy na nich jeszcze dodatkowo zarobić.

Następnie wybieramy formę wysyłki, ponieważ możemy wysłać książki pocztą albo też poczekać na odbiór książek przez kuriera. Musimy pamiętać o tym, że minimalna wartość sprzedaży książek musi wynosić przynajmniej 40 zł, ponieważ wtedy możemy liczyć na bezpłatny odbiór przez kuriera albo też zagwarantować sobie zwrot kosztów wysyłki w wysokości 7 zł.

Po zatwierdzeniu książek do sprzedaży zostanie automatycznie wygenerowane specjalny dokument, który powinniśmy wydrukować albo po prostu możemy przepisać go ręcznie. Dokument ten powinniśmy załączyć do paczki, którą wysyłamy pocztą lub przekazujemy kurierowi. Od przyjęcia paczki, w ciągu 5 dni roboczych zostanie przekazana wypłata wynagrodzenia na konto bankowe, które podaliśmy.

Takie rozwiązanie sprawia, że możemy używane książki sprzedać i jeszcze na tym zarobić. Wcale nie musimy ich oddawać na makulaturę albo też wyrzucać do śmietnika. Istnieją również serwisy internetowe, które oferują wymiany książek z innymi użytkownikami. W większych miast możemy również wymieniać się książkami z czytelnikami w bibliotece albo w innych miejscach, gdzie jest oferowana taka usługa.

Żeby jednak sprzedać książki, musimy być pewni, że posiada ona wszystkie strony, które są mało czytelne. Książki nie mogą być również zalane wodą lub żadnym napojem albo mieć pobrudzone okładki, lub strony. Na książce musi być wyraźny kod ISBN.

Dodaj komentarz