Sztuka czytania wokół Triennale Grafiki Polskiej

8 stycznia o godz. 18.00 Muzeum Śląskie zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu „Sztuka czytania”. Spotkanie poświęcone katalogowi wystawy 10. Triennale Grafiki Polskiej odbędzie się w muzealnej bibliotece na poziomie -2.

Dyskusja podczas spotkania będzie dotyczyła zatem nie tylko samego katalogu, ale także kondycji współczesnej grafiki. A wezmą w niej udział m.in. prof. Dorota Folga-Januszewska, prof. Izabela Gustowska, laureatka Grand Prix tegorocznej edycji konkursu Barbara Jura oraz autorzy tekstów do katalogu. Gospodarzami wydarzenia będą Alicja Knast, dyrektor Muzeum Śląskiego, oraz prof. Antoni Cygan, rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, reprezentujący instytucje współorganizujące ostatnie triennale. Spotkanie poprowadzi dr hab. Grzegorz Hańderek, kurator wystawy.

Sztuka czytania wokół Triennale Grafiki Polskiej

Sztuka czytania wokół Triennale Grafiki Polskiej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Triennale Grafiki Polskiej jest prestiżowym przeglądem polskiej grafiki współczesnej, ukazującym dokonania artystów tworzących w medium graficznym – od odbitek wykonanych w klasycznych technikach warsztatowych, takich jak litografia czy miedzioryt, poprzez serigrafię i druk cyfrowy, po animacje i formy przestrzenne. Wystawę pokonkursową jubileuszowej 10. edycji Triennale Grafiki Polskiej można oglądać w Muzeum Śląskim w Katowicach do 27 stycznia 2019 roku.

Spotkanie z cyklu Sztuka czytania

wokół Triennale Grafiki Polskiej
8 stycznia o godz. 18.00 Muzeum Śląskie w Katowicach

Dodaj komentarz