„Armia jednostki / Army of the Individual” tematem Malty 2019

Kurator przyszłorocznego festiwalu Malta – Nástio Mosquito – spotkał się w minionym tygodniu z zespołem Malty, rozpoczynając kolejny etap przygotowań do festiwalu.

Malta Festival Poznań (źródło: materiały prasowe organizatora)

Malta Festival Poznań (źródło: materiały prasowe organizatora)

Armia jednostki / Army of the Individual będzie hasłem Idiomu 29. edycji Malta Festival Poznań, która odbędzie się między 21 a 30 czerwca 2019 roku. Wspólnie z kuratorem i zaproszonymi artystami zastanowimy się nad pojęciami wojny i pokoju, konfliktu, wolności, indywidualizmu. Kto wyznacza granice między tymi słowami? Gdzie toczy się wojna? Nástio Mosquito mówił na spotkaniu:

Jeśli mówisz „konflikt” to słowem, które od razu przychodzi mi na myśl jest: „nieunikniony”. Konflikt jest nieunikniony. Musimy tylko wybrać jaki rodzaj konfliktu chcemy. W imię jakiego konfliktu chcemy żyć.

Odpowiedzią Nástio Mosquito jest Armia jednostki oraz jego premierowy projekt, który zobaczymy na festiwalu. Armia jednostki to z jednej strony potrzeba uporządkowania rzeczywistości, okiełznania chaosu i zdyscyplinowania, a z drugiej konieczność ekspresji indywidualizmu i kreatywności, która pozwala znajdywać nowe sposoby na trwanie. Nástio Mosquito w swoich pracach łączy taniec, muzykę, sztukę cyfrową, instalacje audiowizualne czy happening, wystawiał m.in. w Tate Modern w Londynie, MoMA w Nowym Jorku, a także w muzeach, teatrach i na festiwalach w Belgii, Francji, Niemczech i Portugalii.

Malta Festival Poznań
Od 21 czerwca do 30 czerwca 2019 roku
Fundacja Malta

Dodaj komentarz