• 2018-12-21

VIII Festiwal LULU Mariusza Lubomskiego

28 grudnia w Toruniu rusza VIII Festiwal LULU Mariusza Lubomskiego. W tym roku, obok gospodarza, wystąpią Mirosław Czyżykiewicz, Magda Umer, Bogdan Hołownia, Siostry Łotry oraz Katarzyna Groniec.

VIII Festiwal LULU Mariusza Lubomskiego (źródło: materiały prasowe organizatora)

VIII Festiwal LULU Mariusza Lubomskiego (źródło: materiały prasowe organizatora)

LULU to wyjątkowy cykl koncertów odbywających się co roku w Toruniu, których gospodarzem jest uznany muzyk i artysta mieszkający na stałe w grodzie Kopernika Mariusz Lubomski. Artysta co roku zaprasza widzów w niezwykłą podróż poprzez swoje muzyczne fascynacje. W tym celu Lubomski przygotowuje repertuar najważniejszych utworów które stanowią jego kreatywną drogę oraz zaprasza do udziału wyjątkowych artystów i przyjaciół, którzy na tej drodze się pojawili. W kameralnej atmosferze i przy nastrojowym oświetleniu mieszkańcy Torunia mogą uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu artystycznym.

Już 28 grudnia z nowym repertuarem wystąpi Mariusz Lubomski, który zaprezentuje nam swoje nowe utwory oraz te bardzo nam, torunianom, znane.

29 grudnia usłyszymy pieśniarza, poetę, przedstawiciela piosenki literackiej Mirosława Czyżykiewicza oraz niezwykły duet: Magdę Umer z Bogdanem Hołownią, muzyków niedzisiejszych, podczas ich występów każdy dźwięk jest ważny i harmonijny.

30 grudnia to ostatni dzień festiwalu spędzimy w towarzystwie multiinstrumentalnych Sióstr Łotry oraz Katarzyny Groniec z nową płytą Ach!. Katarzyna Groniec opowie o ziemi jałowej, ziemi utraconej i wreszcie, ziemi obiecanej do której docieramy, rozmieniamy ją na drobne i znów tracimy.

VIII Festiwal LULU Mariusza Lubomskiego
od 28 grudnia 2018 roku do 30 grudnia 2018 roku
Lizard King, Toruń

Dodaj komentarz