• 2018-12-20

„Green Book” w kinach 15 lutego!

Już 15 lutego będzie miała miejsca polska premiera filmu Green Book Petera Farrelly’ego. Green Book to cudowna, pełna humoru prawdziwa historia niewiarygodnej przyjaźni, która wydarzyła się naprawdę.

Peter Farrelly, „Green book” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Peter Farrelly, „Green book” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wybitny muzyk jazzowy (Mahershala Ali) zatrudnia jako swojego szofera byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego (Viggo Mortensen) i wspólnie wyruszają w trasę koncertową. Wyprawa na Głębokie Południe USA da początek niewiarygodnej przyjaźni, która połączy dwa z pozoru nieprzystające do siebie światy.

Green Book Petera Farrelly’ego zdobył już ponad 50 nagród i nominacji na festiwalach na całym świecie – w tym mnóstwo nagród publiczności. Zdobywając główną nagrodę na festiwalu w Toronto – Grolsch People’s Choice Award – pokonał takie filmy, jak Roma Alfonso Cuarona i Narodziny gwiazdy Bradley’a Coopera. W ciągu ostatnich lat wszystkie produkcje nagrodzone tym tytułem – takie jak La La Land czy Trzy billboardy za Ebbing, Missouri – zdobywały później nominację do Oscara w kategorii Najlepszy Film, a niektóre nawet wygrywały oscarowe rozdanie.

Green Book Petera Farrelly’ego
w kinach od 15 lutego 2019 roku

Dodaj komentarz