• 2018-12-20

„Asymilacja” – premiera w Teatrze Nowym w Poznaniu

Asymilacja to spektakl na motywach sztuki Radosława Paczochy Powstaniec Thiel, zrealizowany w ramach obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Premiera 21 grudnia w Teatrze Nowym w Poznaniu.

„Asymilacja", reż. Piotr Kruszczyński, fot. Wiktor Napierała, Teatr Nowy w Poznaniu (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Asymilacja”, reż. Piotr Kruszczyński, fot. Wiktor Napierała, Teatr Nowy w Poznaniu (źródło: materiały prasowe organizatora)

W stulecie Powstania Wielkopolskiego twórcy spektaklu zapraszają na opowieść inspirowaną wydarzeniami historycznymi, na które starają się spojrzeć w kontekście spraw współczesnych. Stawiają istotne dla Wielkopolan pytania. Czy wielkopolski zryw był praktyczny, czy może romantyczny? Jaki wpływ na jego sukces miał, przyswajany przez dekady i wciąż wibrujący w krwiobiegu poznaniaków, typowo pruski Ordnung? A może ten germański spadek obejmuje więcej niż tylko racjonalizm w podejściu do życia i dlatego wciąż bliżej Wielkopolanom do Berlina niż do Warszawy? I co wspólnego mają z tym wszystkim… ziemniaki?

„Asymilacja", reż. Piotr Kruszczyński, Teatr Nowy w Poznaniu (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Asymilacja", reż. Piotr Kruszczyński, Teatr Nowy w Poznaniu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Reżyseria i opracowanie tekstu: Piotr Kruszczyński
Dramaturgia: Michał Pabian
Scenografia, kostiumy, reżyseria światła: Justyna Łagowska
Opracowanie muzyczne: Jan Romanowski
Obsada: Marta Herman, Anna Langner, Bartosz Buława, Łukasz Chrzuszcz, Michał Kocurek, Aleksander Machalica, Dawid Ptak, Jan Romanowski, Łukasz Schmidt

 Asymilacja, reżyseria Piotr Kruszczyński
Premiera: 21 grudnia 2018 roku, godz. 19.00
Kolejne spektakle: 22, 28, 29, 30, 31 grudnia 2018 roku
Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu

Dodaj komentarz