Zakończenie roku Władysława Hasiora

Muzeum Tatrzańskie wraz z Galerią Władysława Hasiora zaprasza do wspólnego świętowania i podsumowania roku 2018 – Roku Władysława Hasiora.

2018 – rok Władysława Hasiora, Galeria Władysława Hasiora (źródło: materiały prasowe organizatora)

2018 – rok Władysława Hasiora, Galeria Władysława Hasiora (źródło: materiały prasowe organizatora)

Galeria Władysława Hasiora zaprasza do udziału w spacerze po miejscach związanych z twórczością i życiem Władysława Hasiora, który poprowadzi Anna Batko. Władysław Hasior to milion historii i anegdot zaklętych w niemej, przysłoniętej reklamami, tkance miasta, opowiadanych przez jego przyjaciół i znajomych, przyjezdnych i ludzi, którzy oglądali warsztat pracy artysty tylko z daleka. To nieistniejąca już Restauracja Rybna, gdzie z przyjaciółmi spędzał typowo „męskie” wieczory przy wódce, to Watra i Chata Zbójnicka, skąd zawsze miał łatwy „transport” do domu, to pracownie Walocha i Brzozowskiego, i wreszcie cmentarz na Pęksowym Brzysku, gdzie go pochowano, pośród przyjaciół, a zarazem rzeźb i nagrobków, wykonanych w jego pracowni, z widokiem na Tatry i z Zakopanem w sercu.

Pathman, Galeria Władysława Hasiora (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pathman, Galeria Władysława Hasiora (źródło: materiały prasowe organizatora)

Natomiast wieczorem Muzeum Tatrzańskie zaprasza na koncert zespołu Pathman. Muzyka zespołu to otwarte kompozycje wypełnione ciągłym, improwizowanym dialogiem muzyków ze światem, przekaz specyficznego postrzegania natury, człowieka i „cywilizacji”. Stanowi często oprawę muzyczną do wystaw, spektakli teatralnych czy filmów. Muzyka zabrzmi na tle prac oraz impresji na ich temat, prac mistrza Władysława Hasiora. Koncert grupy będzie zwieńczeniem obchodzonego przez Muzeum Tatrzańskie i miasto Zakopane Roku Władysława Hasiora.

Spacer śladami Hasiora z Anna Batko
29 grudnia, godz. 12.00
5. Żywioł – Fantazje (Gdyby Hasior był muzykiem) Koncert grupy Pathman
29 grudnia, godz. 18.00
Galeria Władysława Hasiora, Zakopane

Dodaj komentarz