• 2018-12-18

Gromee. Orchestron – pierwszy koncert projektu za nami

Klasyka utworów elektronicznych i najnowsze produkcje klubowe w połączeniu z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Gromeego w otoczeniu gwiazd polskiej sceny. Orcheston odniósł spektakularny sukces, a Kraków długo nie zapomni tego wydarzenia.

W Krakowie odbył się pierwszy koncert projektu „Orchestron” autorstwa Gromee (źródło: materiały prasowe organizatora)

W Krakowie odbył się pierwszy koncert projektu „Orchestron” autorstwa Gromee (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kiedy w maju Gromee, producent muzyczny i DJ, zainteresował agencję Prestige MJM swoim wieloletnim marzeniem – realizacją koncertu, w którym na jednej scenie zaprezentowana zostanie muzyka elektroniczna w symfonicznych aranżacjach – tak
naprawdę nikt nie wiedział jak to wydarzenie ma wyglądać. Wielka pasja i determinacja, którymi artysta zaraził nie tylko producentów koncertu, ale także swoich znajomych muzyków, wokalistów i Marcina Klejdysza – dyrektora Orkiestry Beethovenowskiej, zrodziła coś wyjątkowego.

Dobór repertuaru, który całkowicie zależał od Gromeego wspieranego przez Ireneusza Boczka i Michała Woźniaka – dwóch świetnych kompozytorów i aranżerów, okazał się strzałem w dziesiątkę. Pierwszą wokalistką, jaka zaprezentowała się przed publicznością była Reni Jusis – ikona polskiej muzyki elektronicznej. Niezwykle sensualnie zaśpiewała swoją wersję hitu Donny Summer pt. I Feel Love.

Reni Jusis – ikona polskiej muzyki elektronicznej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Reni Jusis – ikona polskiej muzyki elektronicznej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Trzeba dodać, że tego wieczora zabrzmiały właściwie same hity. Publiczność usłyszała m.in. kawałki takich wykonawców jak: Daft Punk, Massive Attack, Swedish House Mafia, Modjo, Kraftwerk, Avicii, Robert Miles i David Guetta.  Mieniąca się złotem Sarsa zaśpiewała jeden z najbardziej gorących przebojów ostatnich lat zespołu Rudimental Waiting All Night. Bardzo interesującą aranżację kawałka In And Out Of Love Armina Van Buurena przedstawiła Natalia Szroeder – wokalistka młodego pokolenia. Z pewnością artystka zaskoczyła wielu swoich fanów. Podobnie, jak Mateusz Ziółko, który kojarzony jest raczej z popem – udźwignął najbardziej charakterystyczny kawałek Depeche Mode – Enjoy The Silence. Po koncercie przyznał, że choć jest fanem zespołu to po raz pierwszy podjął się takiego repertuaru. Zebrał entuzjastyczne brawa. Wisienką na torcie koncertu był występ divy polskiej piosenki – Beaty Kozidrak. Jej zaskakująca interpretacja Sweet Dreams wyśpiewana, a chwilami wyszeptana, bardzo spodobała się krakowskiej publiczności.

W projekcie „Orchestron” wzięła również udział Beata Kozidrak (źródło: materiały prasowe organizatora)

W projekcie „Orchestron” wzięła również udział Beata Kozidrak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pod koniec koncertu Gromee zaprosił Igora Sobierajskiego, niewidomego chłopca, grającego na fortepianie, który z pomocą Lucasa Meijera wykonał autorski przebój mistrza ceremonii – Light Me Up. Ponownie tego wieczoru wystąpiła też Beata Kozidrak, która zachęciła publikę do odśpiewania 100 lat. Były też oczywiście kwiaty, życzenia, uściski i wielkie wzruszenie. Tego dnia Gromee obchodził bowiem czterdzieste urodziny. Także Orkiestra Akademii Beethovenowskiej wyśmienicie wpasowała się w klimat – inicjowała rytmiczne klaskanie i z pewnością przyczyniła się nie tylko do wysokiego poziomu koncertu, ale też do świetniej atmosfery panującej podczas wydarzenia. Nie można zapomnieć też o występie Katarzyny Malendy – wokalistki, która przyjęła zaproszenie od Gromeego zaledwie na kilkadziesiąt godzin przed show oraz solistach, którzy również występowali tego wieczoru, a byli nimi: Sara Chmiel-Gromala, Lukas Meijer, Piotr Tazbir, Kasia Dereń, Jan Radwan i Jakob A.

Cóż tu powiedzieć o tak niezwykłym przedsięwzięciu, jakim jest Orcheston? Chyba nikt do końca nie wiedział, czego się spodziewać: my zaufaliśmy Gromeem, a on – nam. Zarówno dobór repertuaru, jak i artystów okazał się strzałem w dziesiątkę. Bardzo się cieszę, że to niezwykłe przedsięwzięcie nie zakończy się na jednym koncercie – komentuje Janusz Stefański z Prestige MJM, która wspólnie z Gromeem zorganizowała wydarzenie.

W maju 2019 roku z projektem Orchestronu zapozna się publiczność w Warszawie.

Pierwszy koncert projektu  Orchestron
14 grudnia 2018 roku
Kraków

Dodaj komentarz