Stanisław Kuflyuk jako Eugeniusz Oniegin na scenie Opery Krakowskiej

Eugeniusz Oniegin to jedna z najpiękniejszych oper Piotra Czajkowskiego i jedna z ważniejszych, którą dla krakowskiej sceny wyreżyserował Michał Znaniecki. W tytułową rolę w grudniowych spektaklach Opery Krakowskiej wcieli się po raz kolejny znakomity baryton Stanisław Kuflyuk.

„Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artysta wielokrotnie występował na scenie przy ul. Lubicz 48. Na co dzień współpracuje z największymi teatrami operowymi oraz filharmoniami zarówno w kraju, jak i za granicą. Od 2015 możemy go usłyszeć w Teatrze Bolszoj w Moskwie, współpracuje też m.in. z Teatrem Wielkim w Warszawie. Jedną ze sztandarowych wykonywanych przez niego partii jest właśnie tytułowa rola w Eugeniuszu Onieginie. W maju 2019 roku wykona ją w nowej realizacji we wspomnianym Teatrze Bolszoj. Kierownictwo muzyczne nad tym spektaklem sprawować będzie Tugan Sokhiev.

W krakowskim przedstawieniu wraz ze Stanisławem Kuflyukiem zaśpiewają m.in.: Ewa Biegas (Tatiana), Andrzej Lampert (Leński), Bożena Zawiślak-Dolny (Łarina), Agnieszka Cząstka (Olga), Olga Maroszek (Filipiewna) i Wołodymyr Pańkiw (Książę Gremin). Towarzyszyć im będą: Balet, Chór i Orkiestra Opery Krakowskiej, którą poprowadzi Evgeny Volynskiy.

Opera Eugeniusz Oniegin Piotra Czajkowskiego
14 grudnia 2018 roku, 16 grudnia 2018 roku, 18 grudnia 2018 roku, godz. 18.30
Opera Krakowska, Kraków

Dodaj komentarz