Wystawa Tymona Nogalskiego

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza od 14 grudnia na wystawę Tymona Nogalskiego pt. Ruins are kind.

„Ruins are kind” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Ruins are kind” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Współczesność jest polityczna. Nie jestem w stanie od tego uciec choć przez całe życie próbuję. Walka pomiędzy skrajnościami przytłacza lub napędza codzienność ludzi, którzy tak jak ja żyją w erze informacji. To, co teraz wydaje nam się tak ważkie, w perspektywie tylko i wyłącznie traci na znaczeniu. Wszystko z bliska wygląda gorzej.

Ład jest przelotny a demokracja przereklamowana. Jedyne co pozostaje to śmiać się lub płakać. W sumie już nie wiem co wolę bardziej.

– T. Nogalski

Tymon Nogalski, rocznik 88. Czujność to klucz do jego prac. Sam uważa się za uważnego obserwatora i do takiego samego odbiorcy adresuje swoje prace. Progresywista. Absurd rzeczywistości to jego żywioł. Używa różnych mediów. Stawia na prostotę formy, a zarazem wielopłaszczyznowość przekazu. Goni za efemerycznym pięknem i intelektualnym impulsem. Zdobył licencjaty z fotografii oraz intermediów na Poznańskim Uniwersytecie Artystycznym. Dyplom magisterski uzyskał na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Pracowni Działań Przestrzennych prowadzonej przez Mirosława Bałkę. Pokazywał prace na wielu wystawach w kraju i nie tak wielu za granicą.

Tymon Nogalski. Ruins are kind
Kurator: Łukasz Kropiowski
Od 14 grudnia 2018 roku do 31 stycznia 2019 roku
Galeria Aneks, Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu

Dodaj komentarz