Kamil Kuskowski. Pomiędzy

Wystawa Pomiędzy składa się z premierowego pokazu tytułowego cyklu prac Kamila Kuskowskiego, dopełnionego współtworzącymi całość wcześniejszymi seriami: Obrazy obraz oraz M2.

Kamil Kuskowski, „Pomiędzy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kamil Kuskowski, „Pomiędzy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cykl Pomiędzy, złożony z dwudziestu pięciu rzeźb i dwudziestu pięciu obrazów, podejmuje temat związków wynikających z dzieł trójki artystów awangardowych: prac Kazimierza Malewicza, alfabetu i prac architektonicznych Władysława Strzemińskiego i kompozycji przestrzennych Katarzyny Kobro. Forma prac Kuskowskiego oparta jest na alfabecie opracowanym przez Strzemińskiego. Between ujawnia wzajemne relacje artystów, formalne podobieństwa ich prac, związki między płaszczyzną i przestrzenią, oraz bielą i czernią. Cykl przyjmuje charakter artystycznego, nieortodoksyjnego śledztwa w ramach historii sztuki.

Twórczość Kamila Kuskowskiego cechuje konceptualne podejście do medium malarstwa, ujawniające zdolność odnowy jego znaczenia. Artysta świadomie gra z zasobem historii sztuki, wchodząc w dialog z innymi dziełami bądź artystami, dyskursem art-worldu, jego reguł czy hierarchii oraz rynkiem sztuki.

Kamil Kuskowski. Pomiędzy
Kurator: Stanisław Ruksza
Od 13 grudnia 2018 roku do 27 stycznia 2019 roku
Wernisaż: 13 grudnia 2018 roku, godz. 19.00
TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie

Dodaj komentarz