Janusz Mielczarek – W poszukiwaniu różnych stanów piękna

Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie zaprasza na nową wystawę – W poszukiwaniu różnych stanów piękna. Janusz Mielczarek przygotował wystawę nostalgiczną, związana z jubileuszem pracy twórczej – powrót do medium fotografii, sięgający do początków, do pierwszych nagradzanych zdjęć, do ulubionej i mistrzowskiej w jego wykonaniu formy, jaką jest portret.

Janusz Mielczarek fot. Tomasz Sętowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Janusz Mielczarek fot. Tomasz Sętowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Janusz Mielczarek to autor wystaw fotografii, autor zbiorów opowiadań, laureat nagród artystycznych i literackich, autor sztuk teatralnych, animator kultury, pomysłodawca i wieloletni kurator Międzynarodowego Salonu Martwa natura w fotografii.

W ramach swojej wystawy, znany nie tylko w Częstochowie fotografik, przygotował istotną dla wystawy oraz atrakcyjną dla zwiedzających rekonstrukcję ciemni fotograficznej wykorzystywanej niegdyś przez wielu fotografików przy tradycyjnych metodach tworzenia zdjęć. Podczas cyklicznych spotkań (do końca wystawy) autor wprowadzi zainteresowanych w tajniki wywoływania zdjęć, odwołując się przy tym do pewnej nostalgii za czasami, gdy nikt nie znał jeszcze pojęcia „selfie”, a zdjęcia powstawały w z namysłem i w skupieniu.

Wystawa W poszukiwaniu różnych stanów piękna – Janusz Mielczarek
Wernisaż: 15 grudnia 2018 roku, godz. 16.00
Wystawa: od 16 grudnia 2018 roku do 20 stycznia 2019 roku
Spotkanie warsztatowe: 28 grudnia 2018 roku, godz. od 16.00 do 18.00
Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa

Dodaj komentarz