Jak wybrać kurtkę damską na zimę?

Dobra zimowa kurtka to świetna inwestycja, a przy odpowiedniej pielęgnacji może trwać przez wiele, wiele lat. Sztuką jest znaleźć najlepszą – czyli taką, która nie tylko jest ładna i ciepła, ale też pasuje do indywidualnego stylu życia.

źródło: materiały reklamodawcy

źródło: materiały reklamodawcy

Niezależnie od tego, czy szukasz casualowej kurtki dla niezależnych kobiet, czy po prostu szukasz klasycznych modeli, które będą pasować do wszystkiego pamiętaj o:

  • typie ciała
  • budżecie
  • funkcji

Aby było Ci łatwiej odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiej kurtki szukasz – w pierwszej kolejności odpowiedz sobie do czego będzie używana. Po pierwsze i najważniejsze, jaki jest cel tej kurtki? Jakie są funkcje kurtki, na których Ci zależy? Należy o tym pamiętać podczas całego procesu zakupu, tym bardziej iż wchodząc na https://manwoman.co/pl/ przekonasz się od razu, iż naprawdę jest w czym wybierać!

Czego szukać w idealnej kurtce zimowej?

Na pewno weź pod uwagę kieszenie. Ile ich jest i czy ich lokalizacje są łatwo dostępne względem Twoich potrzeb. A co z mankietami? Czy są wystarczająco przytulne? Czy będą dobrze współgrać z rękawicami? Czy istnieje element do podkreślenia talii, taki jak ściągacz lub pasek? Upewnij się, że zapięcie kurtki również pasuje do Twoich potrzeb. Na przykład, jeśli kurtka będzie używana do zabawy na śniegu, zastanów się, jak wysoko zapinany jest suwak na szyi. Lub jeśli kurtka będzie używana na bardziej eleganckie okazje, wystarczy zwykłe zapięcie na guziki.

Nawet, jeśli chcesz zamówić online – to jeśli możliwe mądrym posunięciem jest przymierzenie kilku różnych rozmiarów tej samej kurtki wcześniej. Pamiętaj dobierając rozmiar, o warstwach, które będziesz nosić pod kurtką. Poruszaj się w kurtce, podnieś ręce nad głowę, wykonuj ruchy, to da Ci lepszy wgląd w jej praktyczne (i faktyczne) użytkowanie.

Kurtka na zimę – z kapturem czy bez kaptura?

Zwykle sprowadza się to do osobistych preferencji. Kaptur może pomóc, gdy nie będziesz mogła znaleźć czapki. Ale kaptury mogą być również masywne i niewygodne, na przykład podczas jazdy samochodem. Sama zdecyduj – co ma dla Ciebie większe znaczenie.

Dodaj komentarz