Przemek Matecki w BWA

Galeria BWA w Zielonej Górze zaprasza na wernisaż nowej wystawy – Małe obrazy. Autorem prac wystawianych jest Przemysław Matecki – współczesny malarz.

Przemysław Matecki „Vincent Van Gogh Słoneczniki” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przemysław Matecki „Vincent Van Gogh Słoneczniki” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Małe obrazy to ostatni cykl artysty, liczący już ponad 600 prac. Najnowsza seria obrazów (…) objawiła się najpierw w postaci autorskiego instagrama, na którym od ponad roku pojawiały się jej kolejne odcinki. Trochę w duchu tradycyjnego malarskiego dziennika, a trochę z przekory i zaciekawienia artysty nowym medium wizualnej i społecznej komunikacji. W Małych obrazach Matecki mierzy się z ogromem sztuki. Namacalnym symbolem jej nieogarnialności są wielokilogramowe pryzmy zbędnych katalogów i magazynów o sztuce, które artysta zbiera od znajomych, galerii i instytucji, a następnie wertuje w poszukiwaniu inspirujących podkładów do własnych prac. Malarz nadaje reprodukcjom nowe życie przeistaczając je w zagadkowe i zabawne, miniaturowe obrazy olejne – ich format nie przekracza ram kwadratu 20 x 20 cm. Płaskość druku dyskontuje eksperymentami fakturalnymi, aplikacjami i montażami, zaś sens cytowanych prac parodiuje na zasadzie podobnej do internetowych memów. (ze strony Galerii Raster www.rastergallery.com)

Przemysław Matecki (ur. 1976 w Żaganiu), ukończył edukację artystyczną na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego, dyplom 2002 w pracowni Ryszarda Woźniaka. Jeden z najważniejszych polskich malarzy średniego pokolenia. Współpracuje z Galerią Raster. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Przemek Matecki Małe obrazy
Wernisaż: 15 grudnia 2018 roku, godz. 19.00
Wystawa: od 15 grudnia 2018 roku do 13 stycznia 2019 roku
Galeria BWA, Zielona Góra

Dodaj komentarz