Poznaj przepis na korzystanie z najciekawszych wydarzeń kulturalnych

Uwielbiasz uczestniczyć w życiu kulturowym, chodzić do kina, teatru czy na koncerty, ale takie atrakcje wydają ci się drogie? Być może na pierwszy rzut oka tak jest, ale jak ten artykuł przekona cię, że można brać udział w wydarzeniach kulturalnych za grosze. Ekspeci Matchbanker przedstawią ci 5 sposobów, dzięki którym zaoszczędzisz krocie, ciesząc się wyjściami do kina czy na koncerty ulubionych zespołów.

źródło: materiały reklamodawcy

źródło: materiały reklamodawcy

1. Idź do teatru, kupując wejściówkę

Czy próbowałeś iść do teatru na wejściówkę? Jeśli nie, to spróbuj pójść na spektakl tuż przed jego rozpoczęciem i poprosić o wejściówkę. Dostaniesz wtedy bilet na ostanie wolne miejsca, który może kosztować nawet 15 zł! Może się też zdarzyć, że będziesz siedział na dostawionym krześle bądź nawet na schodku. Nadal jednak obejrzysz ten sam spektakl i zaoszczędzisz kilkadziesiąt złotych.

2. Korzystaj z promocji kin

Bilety do kina drożeją, a taki wypad, szczególnie w weekend może kosztować niemało. Jak więc obejrzeć wyczekiwany film na dużym ekranie i nie przepłacać? Spróbuj poszukać promocji kin, może twój bank czy telefonia komórkowa oferuje promocje na pójście do kina? Sprawdź to koniecznie, a zaoszczędzisz wiele! Często też małe, niekomercyjne kina oferują tańsze bilety i grają nieznane, ale niezwykle ciekawe filmy.

3. Kupuj tak zwany early birds bilety na koncerty

Wczesne bilety kosztują o wiele mniej, a szczególnie na duże festiwale. Kup je z dużym wyprzedzeniem, a zaoszczędzisz niemało. Co jeśli bilety są tanie, a ty nie masz aktualnie gotówki? Sprawdź pożyczkę pozabankową i złap okazję na wymarzony festiwal. Pamiętaj, aby się upewnić, czy uda ci się spłacić pożyczoną kwotę za miesiąc. Jeśli tak to darmowa pożyczka z RRSO 0 % może okazać się dobrym pomysłem. Wtedy spłacasz tyle, ile pożyczyłeś, a tańszy bilet będziesz miał w kieszeni. Pamiętaj tylko, że pożyczka powinna być spłacona na czas.

4. Zapisz się na wolontariat

Wiele festiwali kulturowych potrzebuje wolontariuszy, aby wszystko było sprawnie zorganizowane. Dzięki zaangażowaniu się w wolontariat, będziesz mógł korzystać z atrakcji, a do tego pomóc w jego realizacji. To szczególnie dobry pomysł jeśli chcesz zdobyć więcej doświadczenia zawodowego i zaimponować pracodawcy, do tego zaoszczędzisz na bilecie!

5. Uczestnicz w darmowych koncertach

W Polsce jest niezwykle dużo darmowych koncertów! Zastanawiasz się o jakich mowa? Lato z radiem, Kortowiada, Juwenalia, Dni miasta czy Sylwester na rynku dużych miast to tylko niektóre z nich. Ciekawym konceptem jest też Sofar koncept, który oferuje kameralne koncerty w prywatnych domach. Bilety są darmowe, jednak trzeba o nie aplikować na stronie internetowej. To niezwykłe show, które pozwala na bliższą interakcje, często wschodzącymi, a czasami nawet obecnymi gwiazdami muzyki. Sofar działa niemalże na całym świecie, sprawdź miasto, w którym akurat jesteś i przeżyj niezapomniane chwile.

Jeśli jesteś fanem muzyki klasycznej, wstąp koniecznie na koncerty Chopinowskie, które odbywają się od maja do września co niedzielę za darmo w Łazienkach. Pianiści z całego świata przyjeżdżają, aby zagrać w mieście, gdzie tworzył Chopin. Wsłuchaj się w ich dźwięki!

Dodaj komentarz