• 2018-12-05

Piotr Schmidt Quartet we Wrocławiu

Piotr Schmidt Quartet przyjeżdżają do Wrocławia, by 14 grudnia promować w Imparcie tegoroczny album Saxesful. Na scenie pojawią się znakomici goście – tuzy polskiego jazzu – m.in. Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski oraz Henryk Miśkiewicz.

Piotr Schmidt Quartet (źródło: materiały prasowe organizatora)

Piotr Schmidt Quartet (źródło: materiały prasowe organizatora)

1 września odbyła się premiera płyty Piotr Schmidt Quartet – Saxesful, z plejadą najciekawszych saksofonistów polskiego jazzu, której towarzyszy seria koncertów w największych salach koncertowych w Polsce. Saxesful to dziesiąta autorska płyta Schmidta, która przypada w dziesiątą rocznicę jego działalności artystycznej.

Piotr Schmidt zaprosił do współpracy siedmiu najbardziej znanych i niesamowitych polskich saksofonistów jazzowych – Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Henryka Miśkiewicza, Grzecha Piotrowskiego, Macieja Sikałę, Piotra Barona oraz Adama Wendta. Muzycy, którzy zagrali na Saxesful, wystąpią także 14 grudnia o 20:00 we wrocławskim Imparcie. Na scenie towarzyszyć im będzie również Wojciech Myrczek, który od trzech lat zajmuje pierwsze miejsce w kategorii „najlepszy jazzowy wokalista roku” w ankiecie Jazz Forum.

Piotr Schmidt Quartet:
Piotr Schmidt – trąbka
Wojciech Niedziela – fortepian
Maciej Garbowski – kontrabas
Krzysztof Gradziuk – perkusja

Piotr Schmidt Quartet – „Saxesful”
14 grudnia, godz. 20:00
Impart, Mazowiecka 17
Wrocław

Dodaj komentarz