Endless. Wojciech Puś w Galerii Foksal

Wojciech Puś jest filmowcem i artystą wizualnym. Endless, to rozwijany przez artystę od 2016 roku performatywno-filmowy projekt, który w zmysłowym, onirycznym seansie podejmuje temat płynnej tożsamości i transformacji jednostki. W Galerii Foksal zostanie zaprezentowana wielokanałowa instalacja dźwiękowa, składająca się na poetykę Endless.

Wojciech Puś – „Endless” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wojciech Puś – „Endless” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wielowarstwowa narracja i struktura muzyczna układają się w diarystyczny chór monologów wewnętrznych postaci z filmu, w której warstwa muzyczna dopełnia kinematograficznego charakteru pracy. Pamiętniki i utwory zawarte w projekcie mogą być odtwarzane przez widza w dowolnej, bezkresnej konfiguracji i kolejności. Dowolność ta sprawia, że charakter odtworzonego materiału będzie zawsze unikalny i intymny. To słuchacz nada mu oryginalny ton, charakter, wrażliwość, a także zadecyduje o warstwie czasowej. Będzie współautorem tej opowieści.

Wojciech Puś jest filmowcem i artystą wizualnym. Jego post-emancypacyjne, analityczne prace poprzez wysublimowany, kinematograficzny charakter odwołują się do sfery queerowej abstrakcji, duchowości i intymności. Na realizację najnowszego, pełnometrażowego filmu Endless otrzymał filmową rezydencję Feature Expanded, wspierającą artystów wizualnych w ich debiutach kinowych. Mieszka i pracuje w Łodzi i Berlinie.

Endless
Galeria Foksal, Warszawa
Kuratorka: Katarzyna Krysiak
Otwarcie wystawy: 7 grudnia 2018 roku, godzin. 18.00
Czas trwania: Od 10 grudnia 2018 roku do 11 stycznia 2019 roku

Dodaj komentarz