• 2018-12-04

Największy w Polsce mapping na budynku!

Już 6 grudnia Teatr im. J. Słowackiego zostanie skąpany w świetle i dźwięku. Odbędzie się tam pokaz mappingu – Teatr nasz widzę ogromny, który obejmie cały gmach budynku.

„Teatr nasz widzę ogromny” Aleksander Janicki (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Teatr nasz widzę ogromny” Aleksander Janicki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Będzie to jedyne w swoim rodzaju widowisko światła i dźwięku. 270 stopni multimedialnej projekcji w rekordowej rozdzielczości. 3172 m2 video mapping 3D. 165 tysięcy lumenów światła. Przestrzenny, 9-kanałowy dźwięk.

Organizatorzy zabiorą nas w wizualno-dźwiękową podróż w głąb nowożytnej historii Polski, Krakowa i Teatru im. J. Słowackiego. Wraz z duchami sceny, wraz ze Stanisławem Wyspiańskim, zanurzymy się w piękne, ale też bardzo złożone i trudne losy naszego teatru, miasta i kraju. Powrócimy do momentów radości i smutku, triumfu i pustki. Przypomnimy sobie wielkie postaci, role, przedstawienia, spektakularne wydarzenia, kamienie milowe naszej XX-wiecznej historii.

Krakowski artysta, twórca instalacji multimedialnych i wideo – Aleksander Janicki – przy użyciu najnowocześniejszych projektorów zamieni trzy fasady budynku teatru w wielki ekran. W magiczny portal do naszej historii.

Pokaz mappingu Teatr nasz widzę ogromny
6 grudnia 2018 roku, godz. 17.00, 19.45, 20.30
Teatr im. J. Słowackiego, Kraków

Dodaj komentarz