Joanna Concejo. Concetto

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu zaprasza na otwarcie wystawy prac polskiej ilustratorki Joanny Concejo.

Joanna Concejo, ”Concetto" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Joanna Concejo, ”Concetto" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Joanna Concejo (1971) – graficzka, ilustratorka, autorka książek wizualnych. Ukończyła Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dyplom w I Pracowni Plakatu prof. Grzegorza Marszałka). Od 1998 roku na stałe mieszka w Paryżu. W 2002 roku prace artystki prezentowane były na Busan Biennale w Korei Południowej. Od 2003 roku odbył się szereg wystaw z udziałem jej dzieł, m.in. w Chelles (we Francji), w galerii Plattform w Berlinie, w galerii Public w Paryżu. Od 2004 roku, po sukcesie na Międzynarodowych Targach Książki dla dzieci i młodzieży w Bolonii pracuje głównie w dziedzinie ilustracji. Jest autorką ilustracji i prac graficznych do kilkunastu książek, które ukazują się regularnie we Włoszech, Francji, Hiszpanii i Szwajcarii i w Polsce ( Dym, Książę w cukierni, Czerwony Kapturek, Dzikie łabędzie, Kiedy dojrzeją porzeczki i Zagubiona dusza). W 2013 roku otrzymała nagrodę Polskiej Sekcji IBBY w kategorii najlepsza książka roku za Księcia w cukierni. Do opowieści Marka Bieńczyka autorka zaprojektowała nie tylko ilustracje, ale także opracowała architekturę wydawnictwa w postaci ponad sześciometrowej harmonijki.

W 2018 roku za ilustracje do tekstu Zagubionej duszy Olgi Tokarczuk artystka otrzymała wyróżnienie Bologna Ragazzi Award.

Na stałe współpracuje z Le Petit Atelier de Paris (projektowanie użytkowe, ceramika) oraz szkołą ilustracji Fabbrica delle Favole (Macerata we Włoszech). Jej prace prezentowane były na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych (m.in. Włoszech, Francji, Anglii, Iranie, Portugalii).

Wystawa prezentowana będzie także w Galerii Design UAP, ul. Wolnica 9 (budynek E Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu)

Joanna Concejo. Concetto
Kurator: Piotr Grzywacz
Koordynacja: Agata Tratwal
Wernisaż: 6 grudnia 2018 roku, godz. 18.00
Wystawę można oglądać do 31 stycznia 2019 roku
Galeria Curators’Lab w Poznaniu

Dodaj komentarz