27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek w Hali Stulecia

Dwudziesta siódma edycja Targów Dobrych Książek zbliża się wielkimi krokami. Największe w mieście święto książek ponownie odbędzie się w Hali Stulecia, gdzie w tym roku zgromadzi się ponad stu sześćdziesięciu wystawców. Po raz pierwszy impreza będzie mieć gościa honorowego – Węgry. Organizatorzy przygotowali także nowy wieczorny cykl spotkań w klubie Proza. Wśród atrakcji znajdzie się ponad sto spotkań z autorami, jak również liczne warsztaty oraz dwie wystawy.

27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek (źródło: materiały prasowe organizatora)

27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wrocławskie Targi Dobrych Książek zgromadzą najlepszych wydawców z całej Polski, ale pojawią się także stoiska z literaturą rumuńską, ukraińską, czeską, słowacką i węgierską. Przez cztery dni będzie można uczestniczyć w ponad stu spotkaniach z autorami. Gośćmi WTDK będą w tym roku m.in.: prof. Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil, Mariusz Szczygieł, Katarzyna Bonda, Adam Wajrak, Barbara Gawryluk, Olga Drenda, Katarzyna Gubała, Elżbieta Sieradzińska, Marta Fox, Ewa i Paweł Pawlakowie, Anna Bikont, Jakub Małecki, Jakub Ćwiek, Magdalena Kordel, Anna Kańtoch, Katarzyna Surmiak-Domańska, Kasia Gubała, Michał Ogórek, Joanna Opiat-Bojarska, Andrzej Strejlau, Jerzy Chromik, Wojciech Chmielarz, Beata Maciejewska, Mirosław Maciorowski, Jędrzej Morawiecki, Krzysztof A. Zajas, Krzysztof Koziołek, Paweł Fajdek, Mariusz Urbanek a także Urszula Dudziak i zespół Varius Manx i Kasia Stankiewicz.

Targowe atrakcje to nie tylko rozmowy z pisarzami i szansa na zdobycie autografów, ale również liczne warsztaty, wykłady, gra miejska i konkursy. Po raz drugi imprezą towarzyszącą książkowemu świętu będą Targi Wszystkiego Dobrego – strefa designu, sztuki i mody. Nowością będzie dodatkowy, wieczorny program w klubie Proza zatytułowany Salon Zdobywców. To cykl spotkań z laureatami polskich nagród literackich przyznanych w 2018 roku, które poprowadzi Michał Nogaś.

Odwiedzając Halę Stulecia, koniecznie trzeba zobaczyć wystawy prezentowane w ramach 27. Wrocławskich Targów Dobrych Książek. Na pierwszą Bookmacherzy. Odsłona III zapraszają studenci i dydaktycy Katedry Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W ramach wystawy obejrzymy projekty ich książek i ilustracje. Druga multimedialna wystawa Kultura na Widoku przygotowana przez Fundację Legalna Kultura. Znajdziemy na niej prezentację ponad 800 utworów (filmów, muzyki, spektakli, ebooków i audiobooków) wraz ze wskazaniem legalnych źródeł, w których są one dostępne.

Pierwszego dnia Targów poznamy Książkę Roku 2018 – laureata konkursu edytorskiego Pióro Fredry.

27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek
od 29 listopada 2018 roku do 2 grudnia 2018 roku
Hala Stulecia, Wrocław

Dodaj komentarz