Władysław Ślesicki jest niepowtarzalny

Fundacja im. Władysława Ślesickiego zaprasza do warszawskiego kina Iluzjon na retrospektywę i wystawę Władysław Ślesicki jest niepowtarzalny, poświęconą reżyserowi w dniach od 1 do 5 grudnia. Podczas retrospektywy pokazane zostaną najciekawsze i najczęściej nagradzane filmy fabularne i dokumentalne Władysława Ślesickiego, a goście wystawy poznają jego drogę artystyczną. Finisaż wystawy uświetni koncert i wizualizacje z filmów reżysera.

„Władysław Ślesicki jest niepowtarzalny. Retrospektywa i wystawa” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Władysław Ślesicki jest niepowtarzalny. Retrospektywa i wystawa” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Filmy Władysława Ślesickiego były nagradzane nie tylko w Wenecji i Krakowie, ale i w Lipsku, Kordobie (Grand Prix), Buenos Aires, Bergamo (Nagroda Główna), Guadalajarze i Oberhausen. W 1969 roku reżyser otrzymał nagrodę indywidualną II stopnia Ministra Kultury i Sztuki, a w roku 1976 odznaczono go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2007 roku Stowarzyszenia Filmowców Polskich nagrodziło go za wybitny wkład w rozwój polskiej kinematografii, a pośmiertnie został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej i za osiągnięcia w pracy twórczej na rzecz rozwoju polskiej kinematografii.

Historię twórczości Władysława Ślesickiego przedstawia zaprojektowana przez Piotra Pławuszewskiego wystawa, której wernisaż odbędzie się w Kinie Iluzjon 1 grudnia. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie promocja książki napisanej przez kuratora Po swojemu. Kino Władysława Ślesickiego.

Retrospektywę zakończy, w środę 5 grudnia koncert Dźwięki z pustego obszaru. Wystąpi Marzena Majcher (syntezator, wokal, exformer interaktywny) z zespołem – Andrzej Wojciechowski, Michał Pałka-Keff. Muzyce towarzyszyć będą wizualizacje z obrazami z filmów Władysława Ślesickiego.

Władysław Ślesicki jest niepowtarzalny. Retrospektywa i wystawa
od 1 grudnia 2018 roku do 5 grudnia 2018 roku
Kino Iluzjon, Warszawa

Dodaj komentarz