• 2018-11-27

Vegetarian Calendar 2019 – wystawa fotografii Rolanda Okonia

Vegetarian Calendar 2019. 12 zmysłowych kobiet na czarno-białych fotografiach, dzielących się pięknem swojego ciała w słusznej sprawie. Wegetarianki. Weganki. Kobiety inspirujące, odważne, świadome, dbające o siebie i innych, aktywistki, artystki, modelki, promotorki zdrowego i dobrego życia. Wystawa fotografa Rolanda Okonia promuje ideę alternatywnego trybu życia i żywienia.

Rozebrane dla idei, a „ubrane” w Vegetarian Calendar, cykliczny projekt-wydawnictwo autorstwa Rolanda Okonia, wrocławskiego fotografa, który w tak nietypowy pomysł od 4 lat promuje ideę alternatywnego trybu życia i żywienia. Fotografie będzie można obejrzeć podczas wystaw we Wrocławiu (1 grudnia) oraz w Warszawie (5 grudnia).  Hasło przewodnie projektu to VEGE IS THE NEW SEXY. Bo według autora projektu wegetarianizm czy weganizm jest nie tylko zdrowy, ale i sexy, co w tym przypadku wiąże nie tylko z atrakcyjnym ciałem co z troską o środowisko i los zwierząt, branie odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale i świat. W swoim projekcie prowokuje nagością, ponieważ jest ona zauważalna i w naturalny sposób może skłaniać do rozmowy. Poza tym dla Okonia – fotografa (laureata wielu nagród m.in. Playboy Photoerotica, Viva Photo Award) estety i wegetarianina ta forma jest optymalna – łączy sztukę, pasję i tryb życia – to jego osobisty głos w sprawie.

Wystawa fotografii Rolanda Okonia (źródło: materiały prasowe organizatora

Wystawa fotografii Rolanda Okonia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Do udziału w sesji Vegetarian Calendar 2019 zaproszenie przyjęły m.in. Agata Buzek, Monika Dryl, Pauliza Holtz, Kinga Gałuszkiewicz i Betty Q.

„Zdecydowałam się na udział w tej szczególnej sesji, ponieważ mam wrażenie, że mimo popularności wegetarianizmu i weganizmu pokutuje opinia, że to jakaś rozwydrzona, mocno wytatuowana, agresywna subkultura. A prawda jest taka, że to jest tylko (lub aż) wybór etyczn-dietetyczny” – mówi Paulina Holtz, ambasadorka projektu. Aktorka podkreśla, że może go dokonać zarówno prezeska wielkiej korporacji jaki i sprzedawca czy studentka. Weganizm nie ma wieku, płci czy profesji. „I dlatego myślę, że warto pokazywać tę piękną i subtelną twarz weganizmu. Aby ludzie kojarzyli ten wybór z naturą, radością, zdrowiem, przyjemnością i dobrym samopoczuciem” – mówi Holtz.

VEGE IS THE NEW SEXY. Wystawa fotografii Rolanda Okonia
Wernisaż: 1 grudnia, godz. 20.00
Wystawa do 13 grudnia 2018 roku
Miejsce: Recepcja – przestrzeń dla sztuki, Ruska 46C, Wrocław

Wernisaż: 5 grudnia, godz. 19.00
Wystawa do 6 stycznia 2019 roku
Miejsce: Dzik, Belwederska 44A, Mokotów, Warszawa

Dodaj komentarz