• 2018-11-27

Koniec (ja się cieszę)

Koniec (ja się cieszę) – ostatnie w 2018 roku, dwudniowe działanie artystyczne w Galerii W Y już 29 i 30 listopada. W czwartek i piątek łódzka galeria przy Piotrkowskiej 138/140 zaprasza na dwa, odmienne od siebie wydarzenia.

„Koniec (ja się cieszę)” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Koniec (ja się cieszę)” (źródło: materiały prasowe organizatora)

29 listopada

Galeria W Y brała w tym roku, kolejny zresztą raz, w Konkursie im. Strzemińskiego – Sztuki Piękne, który organizuje łódzka Akademia Sztuk Pięknych. Wybraliśmy trzy młode artystki, które w galerii zaprezentują swoje prace. 29 listopada zobaczymy filmy Bogny Juchnowicz, Elizy Gawrjołek i Magdaleny Czyżewskiej.

30 listopada

Oficjalne zamknięcie roku w galerii. Performatywny wieczór z Bellą Ćwir, Uelem i Mruwkami. Będzie tanecznie, queerowo, muzycznie elektronicznie.

Biogramy:

Eliza Agnieszka Gawrjołek – ur. 1995 w Lublinie. Absolwentka architektury wnętrz i studentka intermediów na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Członkini kolektywu Elipsa. Stypendystka Marszałka Województwa Lubelskiego oraz prezydenta Miasta Lublina (stypendia artystyczne). Działa w przestrzeni sztuk wizualnych i performatywnych. W obszar jej zainteresowań wchodzi sztuka kontekstualna, konceptualna, relacyjna, a także poezja konkretna. Laureatka m.in. Konkursu Hommage à Kobro, Festiwalu Młode Wilki, XXXV Konkursu im. Władysława Strzemińskiego.

Bogna Juchnowicz – ur. 1994 r. w Łodzi. Absolwentka łódzkiej ASP na specjalności intermedia. Obecnie studentka filmu eksperymentalnego na Akademii Sztuki w Szczecinie. Członkini kolektywu Elipsa. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W sztuce interesuje ją imponderabilia. Rzeczy efemeryczne trudne do uchwycenia. Zajmuje się głównie działalnością w zakresie performans, filmu oraz malarstwa.

Magdalena Czyżewska – ur. 1994 r. w Łodzi. Asolwentka ASP w Łodzi. Jest zainteresowana zasadami działania wszechświata i nieistotnymi fragmentami rzeczywistości. Próbuje to sobie wszystko poukładać w głowie. Głównie w formie zdjęć i video.

Mruwki – jednoosobowy projekt W. Wielądka, związanego z Poznańską wytwórnią Oaktopus Records. Muzyka elektroniczna o przewracaniu się na twarz, marzeniach i ogrodach w których rośnie agrest. Występowi towarzyszyć będą kolorowe obrazy wyświetlane z projektora.

Koniec (ja się cieszę) 
29 i 30 listopada 2018 roku
Galeria W Y w Łodzi

Dodaj komentarz