Współpraca z drukarnią, czyli o praktyczne informacje o wydruku ulotek

Nagła sytuacja, w której firma zmuszona do zaprojektowania i wydrukowania pełnego nakładu ulotek. Szukamy szybkiego terminu realizacji, przystępnej ceny i odpowiedniego projektu. Jak długo musimy czekać na wydruk ulotek oraz jak zazwyczaj wygląda współpraca z drukarnią – podpowiadamy! Przed Wami praktyczne porady dotyczące wydruku ulotek.

źródło: materiały reklamodawcy

źródło: materiały reklamodawcy

Zdecydowanie = sprawna współpraca

Wybór dobrej drukarni, z którą współpraca będzie przebiegać bezproblemowo to połowa sukcesu, jeśli chodzi o wydruk ulotek. Mając sprawdzoną drukarnię i taką, w której zamawiamy często, możemy liczyć na przystępniejsze ceny oraz ustępstwa związane z realizacją, na przykład te dotyczące oczekiwania na wydruk. Zazwyczaj drukarnie dbają o stałych klientów i możemy wynegocjować z nimi znacznie więcej.

Chcąc skrócić czas pracy nad wydrukiem przede wszystkim powinniśmy być zdecydowani. Oddając projekt do drukarni musimy dokładnie wiedzieć, na jakim papierze drukować, w jakim formacie, z jakimi dodatkowymi usługami. Wszystko to powinno zostać zaplanowane na etapie projektowania. Należy pamiętać, że nie wszystkie drukarnie drukują w niestandardowych rozmiarach i nie wszędzie nasze oczekiwania będą mogły zostać spełnione.

Jak więc znaleźć drukarnię, którą wydrukuje szybko, tanio, sprawnie i według naszych potrzeb?

Drukarnie online

Jeśli nie mamy sprawdzonej drukarni, rozeznanie warto zacząć od oferty drukarni online. Zwykle drukarnie internetowe maja krótszy czas oczekiwania na realizację, ponieważ całą specyfikację ulotki wskazujemy sami za pomocą wewnętrznego programu, dostępnego na stronie internetowej. To trochę tak, jak byśmy robili zakupy w sklepie internetowym. Program prowadzi nas krok po kroku w naszych wyborach. Na ulotki zamawiane w drukarniach online zwykle czeka się od jednego do pięciu dni roboczych. Wysyłka zamówionych materiałów odbywa się za pośrednictwem firmy kurierskiej: szybko i wygodnie, bez konieczności dodatkowego jeżdżenia do drukarni.

W przypadku drukarni online możemy również na atrakcyjniejsze ceny. Konkurencja rynkowa jest dość spora, dlatego firmy drukarskie muszą sprostać wymaganiom rynkowym. Z pewnością wydruk w takiej drukarni będzie o wiele tańszy niż w drukarni stacjonarnej, która jest jedyną w okolicy i ma monopol na tego typu usługi.

Dodatkowo bardzo szybko możemy porównać ceny drukarni internetowych dla interesującego nas formatu i rodzaju ulotki i wybrać tę, która zaoferuje najatrakcyjniejsze warunki.

Czas oczekiwania na zamówienie

Niestandardowe projekty wymagają zazwyczaj dodatkowej akceptacji po stronie drukarni. Dlatego w takim przypadku powinniśmy założyć odpowiednio dłuższy czas realizacji. Czas będzie dłuższy zarówno jeśli chodzi o indywidualny format ulotki, jak również dodatkowe urozmaicenia na papierze, na przykład wytłaczane wzory, wypukłości itp.

Dodaj komentarz