Targowisko Sztuki na Zamku Królewskim w Warszawie

Już 25 listopada, w niedzielę, w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie, odbędzie się druga w tym sezonie odsłona Targowiska Sztuki czyli cyklicznych prezentacji prac artystów związanych z warszawską Akademią Sztuk Pięknych. Impreza umożliwia odkrywanie młodej sztuki, ale przede wszystkim nabywanie prac bezpośrednio od ich autorów, a zatem w atrakcyjnych cenach. Może więc być dobrą okazją nie tylko do poszukiwania talentów, ale też zakupów pod kątem aranżacji wnętrz czy choćby świątecznych prezentów.

Targowisko Sztuki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Targowisko Sztuki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na Targowisku są zarówno artyści debiutujący, jak też utytułowani i dostrzeżeni. Tacy, którzy jeszcze kształcą się w ASP, oraz ci którzy opuścili mury uczelni, ale uczestniczą w przedsięwzięciu od jego początków, czyli 2007 roku. Klimatyczne wnętrza Arkad, o powierzchni 2000 metrów kwadratowych pozwalają im na szeroką ekspozycję swoich dokonań z zakresu malarstwa, grafiki tradycyjnej, rysunku, fotografii, plakatu czy małej formy rzeźby.

Targowisko Sztuki to bogaty w różnorodność przegląd artystów, technik i form przyciągający kolekcjonerów, pasjonatów czy zwykłych spacerowiczów i turystów. Impreza cieszy się zainteresowaniem od ponad jedenastu lat, na co z pewnością wpływa jej nieformalna, swobodna atmosfera, możliwość kontaktu z twórcami a także dogodna lokalizacja w gościnnych przestrzeniach Zamku Królewskiego. Warto tu spędzić niedzielne popołudnie eksplorując zarówno najnowsze, artystyczne trendy jak też indywidualne, nieoczywiste poszukiwania pełne świeżości i młodego ducha.

Targowisko Sztuki. ASP w Warszawie
25 listopada, 16 grudnia 2018 roku
Zamek Królewski w Warszawie

Dodaj komentarz