Haruki Murakami i drugi tom „Śmierci Komandora”

Pierwsza część najnowszej dwutomowej powieści Harukiego Murakamiego ukazała się w październiku i jeszcze przed premierą wskoczyła na listy bestsellerów. Duże emocje wzbudziła zarówno u wiernych wielbicieli japońskiego pisarza, jak i u nowych czytelników. Część druga powieści Śmierć Komandora. Metafora się zmienia ukaże się już 28 listopada.

„Śmierć Komandora. Metafora się zmienia” Harukiego Murakamiego (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Śmierć Komandora. Metafora się zmienia” Harukiego Murakamiego (źródło: materiały prasowe organizatora)

Śmierć Komandora jest idealną książką do rozpoczęcia czytelniczej przygody z twórczością japońskiego autora. Narracja powieści jest prowadzona w pierwszej osobie, znanej fanom Murakamiego z początkowej fazy jego aktywności twórczej. Charakterystyczne dla jego dorobku odniesienia do muzyki nabierają tu kluczowego znaczenia – znany jako miłośnik jazzu, Murakami robi ukłon w stronę muzyki klasycznej, czyniąc ze sceny z Don Giovanniego kluczową metaforę swojej książki. Dwutomowa powieść to dzieło dojrzałego już pisarza, który porusza w swoich powieściach również tematy społeczne i polityczne.

Haruki Murakami – urodzony w Kioto w 1949 roku. Najwybitniejszy i najbardziej znany na świecie pisarz japoński. W wydawnictwie MUZA SA ukazały się dotychczas następujące tytuły: Przygoda z owcą, Koniec świata i Hard-boiled Wonderland, Norwegian Wood, Tańcz, tańcz, tańcz, Na południe od granicy, na zachód od słońca, Sputnik Sweetheart, Kronika ptaka nakręcacza, Kafka nad morzem, Po zmierzchu, O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu, 1Q84, Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa, Słuchaj pieśni wiatru/Flipper roku 1973, cztery zbiory opowiadań: Wszystkie boże dzieci tańczą, Ślepa wierzba i śpiąca kobieta, Zniknięcie słonia, Mężczyźni bez kobiet oraz zbiór esejów: Zawód: powieściopisarz.

Śmierć Komandora. Metafora się zmienia Harukiego Murakamiego
28 listopada 2018 roku

Dodaj komentarz