Rolety na dzień i noc – czym kierować się w wyborze odpowiedniego modelu?

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się rolety okienne dzień i noc”. To wyjątkowo praktyczne rozwiązanie, gdyż pełni funkcję zasłon czy firanek, umożliwia dostęp światła w czasie dnia, a przy tym prezentuje się nowocześnie i stylowo. Na rynku znajdują się różne rodzaje rolet „dzień i noc” dostępnych w szerokiej gamie kolorów.

źródło: materiał reklamodawcy

źródło: materiał reklamodawcy

Dlaczego warto zdecydować się na rolety „dzień i noc”?

Rolety dzień noc wyróżniają się nietypową budową, dzięki której istnieje możliwość kontrolowania ilości światła słonecznego docierającego do pomieszczenia. W razie potrzeby mogą także pełnić funkcję tradycyjnych rolet zapewniających całkowitą prywatność. Skonstruowano je wykorzystując naprzemienne poziome pasy wykonane z dwóch materiałów – zaciemniającego oraz transparentnego. Ze względu na funkcjonalny mechanizm łańcuszkowy istnieje możliwość sterowania stopniem nachodzenia ich na siebie, dzięki czemu można częściowo lub całkowicie zasłonić okno.

Jedną z największych zalet rolet okiennych „dzień i noc” jest łatwy montaż i demontaż. Ich specyficzna konstrukcja umożliwia kilka sposobów instalacji, dzięki czemu doskonale współgrają z różnego rodzaju oknami. W wielu przypadkach podczas montażu nie wymagane są żadne dodatkowe narzędzia ani specjalistyczna wiedza – wszystkie czynności można wykonać samodzielnie. Dodatkowo istnieje możliwość zainstalowania rolet „dzień i noc” bezpośrednio na skrzydle okna bez wiercenia otworów, co sprawia, że rama okienna pozostaje nienaruszona.

Poszukując optymalnego rozwiązania, aby wyposażyć dom w zasłony okienne warto zdecydować się na rolety „dzień i noc”. Poza funkcjonalnością wyróżniają się także wyglądem. Prezentują się wyjątkowo elegancko i dodają każdemu pomieszczeniu ekskluzywnego charakteru. Dostępne są w różnorodnych kolorach, dzięki czemu bez problemu można je dostosować do każdej aranżacji wnętrza. Rolety „dzień i noc” wykonane są z materiałów gwarantujących łatwe czyszczenie. Wystarczy je odkurzyć lub lekko przetrzeć ściereczką.

Jaki rodzaj rolet na dzień i noc wybrać?

Rolety „dzień i noc” dzielą się na kilka rodzajów, głównie ze względu na sposób montażu. Wśród nich wyróżnić można rolety wolnowiszące, które instalowane są przy suficie nad wnęką okna. Wykonywane są na wymiar, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w przypadku niestandardowych rozmiarów okien. Dużą popularnością cieszą się także rolety „dzień i noc” w kasecie, która chroni materiał przed zakurzeniem lub zniszczeniem, a przy tym tworzy dodatkową dekorację we wnętrzu. Instalacja nie wymaga stosowania specjalistycznego sprzętu – wystarczy zawiesić kasetę na haczykach lub za pomocą dwustronnej taśmy klejącej.

Dla osób, którym zależy na jak największym poziomie zaciemnienia najlepiej sprawdzą się mini rolety z prowadnicami żyłkowymi. W tym przypadku ze względu na obecność żyłki prowadzącej tkanina dokładniej przylega do szyby i skuteczniej chroni przed promieniami słonecznymi niż pozostałe rolety „dzień i noc”. Ich instalacja jest bezinwazyjna i wygląda podobnie do rolet w kasecie. Dzięki temu można je zarówno szybko zamontować, jak i zdemontować bezpośrednio na ramie okna za pomocą haczyków lub przyssawek.

Zastanawiając się, jaki rodzaj rolet „dzień i noc” wybrać najlepiej wziąć przede wszystkim pod uwagę miejsce montażu. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, który z nich jest najlepszy, gdyż poszczególne modele różnią się od siebie i zapewniają inny efekt końcowy. Bez względu na rodzaj poszukiwanych rolet „dzień i noc” warto zajrzeć do oferty sklepu Rolety24. Dostępne są tam różne rozwiązania – zarówno rolety tradycyjne, jak i „dzień i noc” w korzystnych cenach z możliwością skorzystania z usługi profesjonalnego montażu.

Dodaj komentarz