• 2018-11-20

Ray Wilson wystąpi w Łodzi

Rok 2018 zwiastuje jubileusz utworzenia jednego z najbardziej rozpoznawalnych zespołów rockowych — Genesis. Pięćdziesiąte urodziny obchodzi jednak nie tylko sam zespół, ale i jeden z jego wokalistów — Ray Wilson, który świętować je będzie na koncercie w Łodzi.

Ray Wilson wystąpi w gmachu Filharmonii Łódzkiej już 12 grudnia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ray Wilson wystąpi w gmachu Filharmonii Łódzkiej już 12 grudnia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ray wraz ze swoim zespołem skupi się zarówno na swoich solowych dokonaniach oraz twórczości grup: Guaranteed Pure, Stiltskin czy CUT. Zaprezentuje także twórczość związaną z grupą Genesis — od utworów sięgających początków istnienia zespołu, poprzez późniejsze, przełomowe kompozycje oraz te, które współtworzył na albumie Calling All Stations. W tym roku mija 20 lat od pamiętnego, pierwszego koncertu Genesis w Polsce, który odbył się w 1998 roku w Katowicach. Na koncercie nie zabraknie niespodzianek muzycznych.

Ostatnie dwa lata były dla Raya Wilsona bardzo owocne. W 2016 roku na rynku pojawiły się aż dwa nowe studyjne albumy artysty: akustyczny Song for a Friend oraz Makes Me Think of Home o bardziej elektrycznym brzmieniu. W 2017 roku ukazał się natomiast album Live pt. Time and Distance. Wydawnictwa spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem na rynku polskim.

Ray Wilson w Łodzi
12 grudnia 2018 roku, godz. 19.00
Filharmonia Łódzka, ul. Narutowicza 20/22

Dodaj komentarz