Monika Borzym w repertuarze Radiohead

Radiohedonistycznie. Live at Wytwórnia — taki tytuł nosi nowa płyta Moniki Borzym. Jazzowa wokalistka pod swój warsztat wzięła twórczość brytyjskiego zespołu Radiohead.

„Radiohedonistycznie. Live at Wytwórnia” — nowa płyta Moniki Borzym (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Radiohedonistycznie. Live at Wytwórnia” — nowa płyta Moniki Borzym (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koncertowa płyta Moniki Borzym powstała z wieloletniego uwielbienia artystki wobec brytyjskiego zespołu. Jak przyznaje wokalistka: „Moja Radioheadyczna obsesja trwa już bardzo wiele lat, a mimo to nie sądziłam, że kiedyś zdobędę się na to żeby przepuścić ich absolutnie genialną muzykę przez swój aparat głosowy publicznie, a już na pewno nie sądziłam, że wydam taką płytę!”.

Utwory Thoma Yorka i Johna Greenwooda zaaranżowane zostały przez Nikolę Kołodziejczyk — jednego z najzdolniejszych kompozytorów młodego pokolenia, a zaśpiewane przejmująco przez wielką fankę Radiohead — Monikę Borzym. Wokalistka o pracy z Nikolą mówi: „Mam wrażenie, że tylko z Nim ten projekt mógł mieć jakikolwiek sens i mam wielką nadzieję, że to nie będzie nasza ostatnia wspólna płyta. Dziękuję Ci piękny Szaleńcze!”. Sam pomysł na zaśpiewanie utworów Radiohead był dla wokalistki sporym wyzwaniem. „Nigdy bym się na to nie zdobyła, gdyby nie ogromny talent i zarazem wariactwo szalonego kompozytora” — wyznaje Monika.

Dziewięć utworów Radiohead z różnych etapów twórczości i jeden utwór zespołu Hey zostało zaaranżowanych przez Nikolę na nietypowy skład muzyczny: 3 waltornie, klarnet basowy, violę da gamba i jazzowe Trio Stryjo. Płyta jest zapisem koncertu, który odbył się w ramach inauguracji Letniej Akademii Jazzu w łódzkim klubie Wytwórnia 12 lipca 2018 roku.

Już niedługo, 26 listopada w warszawskim Teatrze Syrena odbędzie się koncert promujący album Radiohedonistycznie. Live at Wytwórnia.

Monika Borzym, Radiohedonistycznie. Live at Wytwórnia
Premiera: 16 listopada 2018 roku
Mystic Productions

Dodaj komentarz