Jak powinien wyglądać męski portfel?

Męski portfel jest czymś więcej niż tylko funkcjonalnym gadżetem, służącym do przechowywania dokumentów i gotówki. To także wizytówka mówiąca o osobowości, charakterze i statusie posiadacza. Dlatego też wybór odpowiedniego portfela nie powinien być przypadkowy.

źródło: materiały reklamodawcy

źródło: materiały reklamodawcy

Portfel idealny

Choć zakup męskiego portfela wydaje się być rzeczą łatwą, to praktyka pokazuje, że jest inaczej. Wystarczy bowiem wpisać w internetową wyszukiwarkę męskie portfele”, by znaleźć szereg różnych propozycji różniących się od siebie wielkością, kształtem, kolorem, materiałem użytym do produkcji i nie tylko. Portfel męski musi być przede wszystkim pojemny, stylowy i praktyczny. Dobrze też, by mieścił się on bez problemu w kieszeni spodni.

Poszukując portfela idealnego, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się, jaki jego rodzaj nas interesuje. Musi on odpowiadać także stylowi ubierania się, jaki preferujemy na co dzień, ponieważ stosunkowo rzadko zdarzają się sytuacje, w których to dana osoba posiada dwa portfele – skórzany (bardziej elegancki) oraz sportowy (bardziej casualowy

Do najbardziej klasycznych modeli zaliczyć można portfel męski skórzany. Obecnie, na rynku dostać można portfele, które bez problemu pomieszczą karty, dokumenty, rachunki, banknoty oraz wszelkie inne, niezbędne drobiazgi, które warto mieć przy sobie. Modele te mogą być składane, podwójne lub też potrójne. W przypadku portfeli męskich nieco rzadziej możemy spotkać harmonijkę, jednak nie jest to niemożliwe. Pełne portfele męskie bardzo często zamykane są przy pomocy zamka lub też zatrzasku.

Różne rodzaje portfeli męskich

Poza klasycznymi portfelami wykonanymi ze skóry istnieje także możliwość nabycia modeli sportowych, które dedykowane są przede wszystkim mężczyznom preferującym aktywny tryb życia lub też takim, którzy na co dzień stawiają na stylizacje casualowe. Najczęściej wykonuje się je z materiałów, takich jak cordura, nylon oraz poliester. Decydując się na tego typu portfel, warto zwrócić uwagę na to, czy jest on wodoodporny, jak również odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Modele sportowe różnią się od skórzanych przede wszystkim sposobem zamknięcia, jakim w wielu przypadkach jest rzep. Zamknięcie to jest mocne, jednak może dość szybko się zniszczyć. Innym rodzajem portfeli męskich są bilonówki, czyli niedużych rozmiarów portfeliki, które służą przechowywaniu bilonów. Stanowią one kompromis dla mężczyzn poszukujących cienkiego portfela, którzy nie chcą jednocześnie rozstawać się z noszeniem przy sobie monet.

Co nosić w portfelu?

Męski portfel powinien być zadbany i uporządkowany, dlatego też warto wsadzać do niego wyłącznie niezbędne rzeczy, takie jak pieniądze, prawo jazdy, dowód osobisty czy też karty płatnicze. Dobrym pomysłem może okazać się przechowywanie pozostałych dokumentów w osobnym etui, dzięki czemu znalezienie ich, w przypadku takiej konieczności, będzie dużo łatwiejsze, niż w sytuacji, w której mielibyśmy wszystko w jednym miejscu.

Dodaj komentarz