• 2018-11-20

Harce kupidynowe, czyli niecne morsztyny – premiera w Gdyni

Teatr Gdynia Główna zaprasza na swoją najnowszą premierę – Harce kupidynowe, czyli niecne morsztyny – w reżyserii Idy Bocian i w wykonaniu Mikołaja Prynkiewicza.

„Harce kupidynowe czyli niecne morszytyny” Ida Bocian (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Harce kupidynowe, czyli niecne morszytyny” Ida Bocian (źródło: materiały prasowe organizatora)

„O czasy! O obyczaje!” chciałoby się zakrzyknąć cytując starożytnych. Czy jednak rzeczywiście współcześnie posługujemy się językiem dosadniejszym niż nasi przodkowie? Czy w pogoni za zaspokojeniem jesteśmy bardziej bezpośredni? Z tymi pytaniami, w brawurowej oprawie zmaga się monodram w wykonaniu Mikołaja Prynkiewicza oparty na wyjątkowych utworach polskiej erotycznej poezji barokowej.

Ten pikantny w repertuarze gdyńskiego teatru spektakl odważnie balansuje na granicy teatru i happeningu, bada granice strefy komfortu widza, jednocześnie prezentując fascynującą mozaikę poezji barokowej w nieoczywistej i nowoczesnej interpretacji. Monodram przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych z jednej strony próbuje zachwycić soczystością rymów i lekkością barokowych metafor, a z drugiej może wywołać rumieńce i zakłopotanie dwuznacznymi skojarzeniami i zaskakującymi odniesieniami do współczesności. Mimo sowizdrzalskiej atmosfery „kupidynowej szkoły” okazuje się, że konfrontacja nowoczesności z barokiem ma intrygujący słodko-gorzki posmak.

Harce kupidynowe czyli niecne morsztyny
30 listopada 2018 roku godz. 19.00 oraz 1 grudnia 2018 roku godz. 19.00
Teatr Gdynia Główna

Dodaj komentarz