• 2018-11-20

Antarktyka w fotografii Bartosza Stróżyńskiego

Autorem fotografii prezentowanych w Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika jest Bartosz Stróżyński. Dla artysty była to już czwarta wizyta fotograficzno-filmowa w Antarktyce. Tym razem skoncentrował się przede wszystkim na pięknie i przemijaniu gór lodowych. Zafascynowany Arktyką i Antarktyką specjalizuje się w zimowych produkcjach filmowych i fotograficznych.

Bartosz Stróżyński „Trzy sztuki w Antarktyce” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bartosz Stróżyński „Trzy sztuki w Antarktyce” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W lutym 2017 roku zespół, w skład którego wchodzili przedstawiciele polskiej kultury i sztuki, popłynął jachtem żaglowym Selma Expeditions do Antarktyki. Uczestnicy rejsu, inspirowani podróżą, dziką naturą i ekstremalnymi warunkami panującymi na krańcach świata, zmierzyli się z wyjątkowymi wyzwaniami artystycznymi w obszarach filmu, muzyki i fotografii. Zespół tworzyli: Adam Nowak, lider zespołu Raz Dwa Trzy, Bartosz Stróżyński, Rafał Kolikow, Artur Homan, Ksawery Zylber, Jacek Hawrylczak i Paweł Drozd.

Bartosz Stróżyński z wykształcenia jest finansistą, z powołania fotografem podwodnym, podwodnym operatorem filmowym, kompozytorem, autorem tekstów i producentem projektów multimedialnych. Jest autorem książki fotograficznej i podróżniczej AntArktyka. Podwodne zauroczenie wydanej przez National Geographic. Zdobył nagrody w wielu prestiżowych konkursach fotograficznych, między innymi w International Photography Awards, Por el Planeta Competition, European Wildlife Photographer of the Year i Wielkim Konkursie Fotograficznym National Geographic.

Trzy sztuki w Antarktyce Bartosza Stróżyńskiego
23 listopada 2018 roku, godz. 16.30
od 24 listopada 2018 roku do 13 stycznia 2019 roku
Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, Toruń

Dodaj komentarz