Niepowtarzalny urok likwidacji

Lata 90. w Polsce to jedna z najciekawszych dekad ubiegłego stulecia. Z jednej strony dziki kapitalizm i szybki awans społeczny, z drugiej zachłyśnięcie się zachodnim stylem życia i rosnące bezrobocie. Czy nasz sentyment do tej dekady jest uzasadniony? I czy na pewno pamiętamy, jak wyglądała naprawdę? Piotr Lipiński i Michał Matys próbują rozwiać te wątpliwości w reportażu o Polsce lat 90., Niepowtarzalnym uroku likwidacji, który 21 listopada ukaże się nakładem Wydawnictwa Czarne.

„Niepowtarzalny urok likwidacji. Reportaże z Polski lat 90.”, Wydawnictwo Czarne, 2018 (źródło: materiały prasowe wydawcy)

„Niepowtarzalny urok likwidacji. Reportaże z Polski lat 90.”, Wydawnictwo Czarne, 2018 (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Zbiór reportaży Michała Matysa i Piotra Lipińskiego z lat 90. jak soczewka skupia w sobie największe kurioza tego dziesięciolecia. Odkurzacze Rainbow i zachodnie teleturnieje. Sądowe teczki pękające od pocztowych potwierdzeń odbioru i kioski pełne erotycznych pisemek. Przebrani górale zachwalający towary w supermarketach i uzdrowiciele z gazetowych ogłoszeń. Niezliczone dziwności lat 90., bez których nie bylibyśmy Polską, jaką jesteśmy teraz

Niepowtarzalny urok likwidacji to powrót do czasów, które choć bywały trudne, otworzyły nam drzwi na Zachód.

Niepowtarzalny urok likwidacji. Reportaże z Polski lat 90.
21 listopada 2018 roku
Wydawnictwo Czarne

Dodaj komentarz