EKSPERYMENT – wystawa szkła artystycznego

Prace prezentowane na wystawie zrealizowane zostały podczas Dolnośląskich Warsztatów Szkła Artystycznego. EKSPERYMENT, zorganizowanych przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Jest to kontynuacja tradycji festiwali e-Glass odbywających się od 2008 roku, unikatowego w skali kraju przedsięwzięcia, którego ideą jest wymiana doświadczeń w dziedzinie sztuki i wzornictwa szkła, wdrażanie innowacyjnych i odtwarzanie starych, często zapomnianych, technik formowania szkła na gorąco, edukacja artystyczna, twórcze podejście do materii szkła oraz jego popularyzacja.

 Dolnośląskie Warsztaty Szkła Artystycznego. EKSPERYMENT  (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dolnośląskie Warsztaty Szkła Artystycznego. EKSPERYMENT (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach projektu odbyły się otwarte dla publiczności pokazy i warsztaty wykonywania witrażu, formowania szkła na palniku gazowym i hutniczego formowania szkła na gorąco, warsztaty projektowania szkła dla studentów, działania plenerowe oraz sympozjum poświęcone szkłu artystycznemu i użytkowemu w kontekście współczesności i historii. Większość wydarzeń odbyła się na południu Dolnego Śląska, w uznanym od wieków ośrodku hutnictwa szkła, na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich.

Wymiana doświadczeń, doskonalenie warsztatu, nowe inspiracje, eksperymenty, zaowocowały znakomitymi dziełami sztuki i wzornictwa szkła, które można zobaczyć na wystawie.

Wystawa poplenerowa Dolnośląskich Warsztatów Szkła Artystycznego. EKSPERYMENT
16 listopada 2018, godz. 16.00
od 16 listopada do 20 grudnia 2018 roku
Muzeum Karkonoskie, Jelenia Góra

Dodaj komentarz