Nówka Sztuka – nabór tylko do 15 listopada

Jeszcze tylko do 15 listopada trwa nabór uczestników na pierwszą edycję targów młodych Artystów i Designerów Nówka Sztuka w ramach projektu Urzędu Miasta Krakowa Sztuka do rzeczy – design w Krakowie. Inicjatorami projektu są przedstawiciele krakowskich uczelni artystycznych i kreatywnych inicjatyw twórczych, Fundacji Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Forum Designu, Galerii Bunkier Sztuki, SAPU oraz Dydo Poster Gallery.

Targi młodych Artystów i Designerów „Nówka Sztuka” (źródło:materiały prasowe organizatora)

Targi młodych Artystów i Designerów „Nówka Sztuka” (źródło: materiały prasowe organizatora)

1 grudnia 2018 w ramach projektu Sztuka do rzeczy – design w Krakowie rozpoczyna się pierwsza edycja targów młodych artystów i designerów Nówka Sztuka. Wydarzenie programowo skierowane do twórców, koneserów sztuki i designu, miłośników oryginalnych dzieł i poszukiwaczy nowych talentów stawia sobie za cel ułatwienie artystom nawiązania kontaktów oraz współpracy z odbiorcami ich twórczości. W dniach od 1 do 2 grudnia odwiedzający Hotel Cracovia oraz Bunkier Sztuki, będą mieli wyjątkową okazję aby spotkać autorów, porozmawiać z nimi oraz zakupić na miejscu ich oryginalne prace. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy mogliby być zainteresowani nawiązaniem współpracy z młodymi artystami i projektantami grafiki, w tym wydawców, architektów, przedstawicieli biznesu oraz branż kreatywnych.

W trakcie trwania Targów Organizatorzy przyjrzą się twórczości zakwalifikowanych uczestników i wyłonią wśród nich najciekawszą postać. Zwycięzca otrzyma Nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa w wysokości 10 000 zł.

Formularz zapisu znajduje się na stronie organizatora. Zgłaszać można się również tu.

Targi młodych Artystów i Designerów Nówka Sztuka
Termin zgłaszania propozycji: do 15 listopada 2018 roku
Czas trwania wydarzenia: od 1 listopada do 2 grudnia 2018 roku, godz. 11.00–19.00
Miejsce: Dawny hotel Cracovia, Bunkier Sztuki, Kraków

Dodaj komentarz