• 2018-11-14

Radio inaczej. Festiwal Słuchowisk 2018

W listopadzie i grudniu w Poznaniu po raz trzeci odbędzie się Festiwal Słuchowisk. Twórcy festiwalu przenoszą dźwiękowe produkcje teatralne z eteru do przestrzeni miejskiej, nadając tym samym nowy kontekst utworom dźwiękowym, które do tej pory głównie kojarzyły się z medium radia.

Festiwal Słuchowisk 2018. (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Słuchowisk 2018. (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Słuchowisk ukazuje wielopostaciowość dźwiękowej ekspresji i proponuje publiczności różnorodne formy obcowania ze słuchowiskami. Prezentuje zjawiska na pograniczu site specific, sound artu oraz teatru i performansu. Dzięki współpracy dramatopisarzy, dźwiękowców, kompozytorów, reżyserów i aktorów powstaje cykl projektów, które czerpią z tradycji słuchowisk radiowych, poszerzając sposoby ich odbioru i podejmując przy tym współczesną tematykę. Praca nad każdym słuchowiskiem odbywa się na trzech płaszczyznach: dramaturgicznej, dźwiękowo-muzycznej i przestrzennej.

W ramach trzeciej edycji festiwalu zapraszamy publiczność na 9 prapremierowych produkcji — słuchowisk, których prezentacje odbędą się w miejscach, stanowiących część poszczególnych projektów, wzbogacając słuchowiska o kontekst miejsca, warstwę wizualną i formę zaistnienia w fizycznym świecie.

Od 17 listopada na antenie Radio Afera w soboty o godzinie 17.00 w ramach audycji Radiowe Atelier Teatralne będzie można posłuchać festiwalowych produkcji.

Festiwal Słuchowisk 2018
Od 14 do 18 listopada 2018 roku
Od 29 listopada do 2 grudnia 2018 roku
Kuratorzy festiwalu: Anna Szamotuła, Maria Marcinkiewicz-Górna, Patryk Lichota
Wstęp wolny

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR