Konferencja: Dlaczego kolaż?

Temat konferencji dotyczy znaczenia i roli kolażu, technik montażowych i mediów łączonych w twórczości artystów profesjonalnych i outsiderów. Dla jednych jest to efekt estetycznych poglądów, potrzeba eksperymentowania i nieskrępowanej wypowiedzi, dla innych to przymus stwarzania świata, opowiadania o emocjach za pośrednictwem tego co pod ręką, co dostępne w danym miejscu i w danym momencie.

„Dlaczego kolaż?” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Dlaczego kolaż?” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konferencja jest ofertą kierowaną do arteterapeutów, artystów, historyków sztuki, psychologów, lekarzy, terapeutów zajęciowych, pedagogów i studentów.

Konferencji towarzyszy wystawa pt. Dlaczego kolaż? gromadząca prace profesjonalistów i outsiderów. Szczegółowy program konferencji jest dostępny na stronie Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Organizatorzy: Instytut Malarstwa i Edukacji Artystycznej, Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Stowarzyszenie Psychiatria i Sztuka im. dr Andrzeja Kowala, Sekcja Naukowa Arteterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatryczneg

Konferencja Dlaczego kolaż? Możliwości formalne i wyrazowe kolażu i montażu artystycznego w sztuce profesjonalistów i outsiderów
16 listopada 2018 roku
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

Dodaj komentarz