Audio Art 2018 – integracja dźwięku i sztuk wizualnych

W Krakowie od 16 do 25 listopada odbędzie się 26. edycja festiwalu Audio Art, integrującego sztuki wizualne ze sferą dźwiękową. Wydarzenie występuje w formie koncertów, performance’ów i instalacji artystycznych, prezentując prace artystów z całego świata.

Festiwal Audio Art 2018. (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Audio Art 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Audio Art jest eksperymentalną i postmodernistyczną sztuką przełomu wieków. Jednym z zadań Audio Art jest wytworzenie nowej koncepcji źródła dźwięku. Wydarzenia w ramach Audio Art’u wykorzystują zarówno prosta, jak i zaawansowaną technologie. Tworzą przestrzeń, w której kompozytor, konstruktor i wykonawca unifikują proces tworzenia i wykonywania działa. Festiwal Audio Art prezentuje artystów z całego świata oraz ich premierowe projekty. W ramach wydarzeń odbywają się także prezentacje spoza nurtu Audio Art.

Podczas festiwalu będziemy mieli okazje zobaczyć występy artystów z pogranicza sztuki i dźwięku, którzy wymykają się jednoznacznej klasyfikacji gatunkowej. Jednym z zaproszonych artystów będzie formacja Nimikry, składająca się z dwójki instrumentalistów i kompozytorów – Rafala Zalecha i Alessandro Baticci. Nimikry przerabiając instrumenty na własny użytek, łącza klasyczną grę instrumentalną wraz z nowoczesną technologią. Ich estetyka wykracza poza sztukę współczesną na teren muzyki elektronicznej, noise popu, klasycznego remiksu i improwizacji. Występ formacji Nimikry odbędzie się 17 listopada w klubie Hevre w Krakowie.

Szerokie spektrum możliwości pracy ze sztuką i dźwiękiem zostanie zaprezentowane w Bunkrze Sztuki, Hevre, Małopolskim Ogrodzie Sztuki, Akademii Muzycznej i na Wydziale Intermediów ASP w Krakowie. Wydarzenia festiwalu Audio Art są transmitowane na żywo przez internet.

26. Audio Art 2018
Od 16 do 25 listopada 2018 roku
Kraków

Dodaj komentarz