• 2018-11-13

Ryley Walker powraca z nowym albumem

Eksperymentalista z Chicago, czyli Ryley Walker, wziął na warsztat nigdy oficjalnie niewydany album Dave Matthews Band z 2001 roku The Lillywhite Sessions. Do współpracy nad projektem zaprosił Andrew Scotta Younga oraz Ryana Jewella. Płyta ukaże się 16 listopada nakładem wytwórni Dead Oceans. Busted Stuff to pierwszy zwiastun wydawnictwa.

Ryley Walker, „The Lillywhite Sessions” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Ryley Walker, „The Lillywhite Sessions” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Przez pierwsze kilka lat swojej kariery Walker utrzymywał w tajemnicy kluczowy komponent swojej muzyki. Ugruntowując swoją reputację jako jednego z najwybitniejszych akustycznych gitarzystów swojego pokolenia, artysta obawiał się prawdy o swojej przeszłości i tego jak ona może zostać odebrana. Kiedy dorastał na przedmieściach Chicago, z dala od miejskiego centrum kultury, to właśnie dzięki Dave Matthews Band nauczył się grać i pokochał muzykę.

Płyta The Lillywhite Sessions jest adresowana nie tylko do fanów Dave Matthews Band czy tych, którzy ich odrzucali jako unikalną aberrację kulturową, ale również do każdego, kto nie wszedł w świat z w pełni ukształtowanym gustem muzycznym i kiedykolwiek poczuł wstyd z powodu swojej sympatii wobec jakiejkolwiek muzyki. Ta całościowa interpretacja młodzieńczej fascynacji jest zbiorowym przypomnieniem, że wszyscy jesteśmy tylko dziećmi i skądś pochodzimy, jest próbą pogodzenia się z własnym pochodzeniem.

Ryley Walker, The Lillywhite Sessions
Premiera: 16 listopada 2018 roku
Wytwórnia Dead Oceans
Dystrybucja: [Pias]

Dodaj komentarz