Jubileusz Adama Kurłowicza

Adam Kurłowicz przez 35 lat zajmował się różnymi dziedzinami sztuki, ale plakat zawsze towarzyszył mu jako medium osobistej refleksji i artystycznej wypowiedzi.

Adam Kurłowicz, „Cogito ergo sum"” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Adam Kurłowicz, „Cogito ergo sum"” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autorskie plakaty do Myśli nieuczesanych Stanisława Jerzego Leca były tematem mojego dyplomu, który obroniłem w pracowni Jerzego Krechowicza na Wydziale Malarstwa i Grafiki PWSSP w Gdańsku w 1983 roku. Na jubileuszowej wystawie w BWA nawiązuję do plakatów z dyplomu jako do punktu wyjścia mojego myślenia twórczego i pokazuję drogę rozwoju poprzez kolejne autorskie realizacje, aż do plakatów najnowszych z serii Cogito ergo sum będącej podsumowaniem moich osobistych – twórczych i życiowych – przemyśleń i doświadczeń – Adam Kurłowicz.

Adam Kurłowicz urodził się w 1952 roku w Olsztynie. Studiował na Wydziale Projektowania Plastycznego oraz na Wydziale Malarstwa i Grafiki PWSSP w Gdańsku. Uprawia grafikę artystyczną, ilustrację, projektuje plakaty, pracuje w dziedzinie grafiki książkowej. Prezentował swoje prace na ponad 210 wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jest laureatem jedenastu nagród i wyróżnień za grafikę artystyczną, plakat i ilustrację. W 1997 roku został uhonorowany Odznaką „Zasłużony działacz kultury” przyznaną przez Ministra Kultury i Sztuki, w 2014 roku otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Olsztyn za całokształt twórczości w dziedzinie plastyki, w 2017 roku został wyróżniony Nagrodą Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Dziedzinie Kultury oraz Odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Adam Kurłowicz. Cogito Ergo Sum
Jubileusz 35-lecia pracy twórczej
Wernisaż: 15 listopada 2018 roku, godz. 18.00
Od 15 listopada do 2 grudnia 2018 roku
BWA Galeria Sztuki w Olsztynie

Dodaj komentarz