Między Zbawieniem a Konstytucją

BWA Warszawa zaprasza od 11 listopada na wystawę Między Zbawieniem a Konstytucją. Podczas wernisażu odbędzie się performance dokamerowy 100 Flag.

Mateusz Sarzyński, „Murder World”, 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mateusz Sarzyński, „Murder World”, 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na początku sierpnia tego roku dowiedzieliśmy się, że po siedmiu latach na Saskiej Kępie galeria przeprowadza się w samo centrum MDM, między Plac Zbawiciela, a Plac Konstytucji. Dwa tygodnie później, 15 sierpnia, czyli w święto Matki Boskiej Królowej Polski i rocznicę Cudu nad Wisłą, na Jasnej Górze arcybiskup Wacław Depo w homilii stwierdził bardzo boleśnie powróciły w ostatnim czasie wypowiedzi, że w Polsce rządzi konstytucja, a nie Ewangelia, że konstytucja ma iść przed Ewangelią”. W obliczu narastającego sporu o praworządność, do którego takimi wypowiedziami włącza się także Kościół, postanowiliśmy poprosić grupę artystów, by w 100. rocznicę odzyskania niepodległości zabrali w tej sprawie głos.

Organizatorzy

Artyści: Adam Adach, Ewa Axelrad, Dellfina Dellert, Agnieszka Kalinowska, Grzegorz Klaman, Anna Klimczak, Zuza Krajewska, Witek Orski, Aleka Polis, Karol Radziszewski, Jadwiga Sawicka, Mateusz Sarzyński, Kama Sokolnicka, Paweł Śliwiński, Jakub Woynarowski

Między Zbawieniem a Konstytucją
Od 11 listopada 2018 roku do 5 stycznia 2019 roku
BWA Warszawa

Dodaj komentarz